• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Yoggie Pico - Заштита за лаптопови

  • Ја почнал/а темата
  • #1

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,673
191
www.zeroscience.mk
Компанијата Yoggie Security Systems е основана во 2005 година од страна на господинот Шломо Тубол, поранешен основач и директор на компанијата Finjan Software и пронаоѓачот на т.н. Behavior Based Blocking технологија.

После 2 години напорно истражување, Шломо Тубол успева да го направи првиот минијатурен сигурносен апарат - Yoggie Gatekeeper. Ставајќи ги сите сигурносни решенија во толку мала направа бара голема моќ на процесирање, и секако, Yoggie Gatekeeper е моќно колку и Pentium III.
Yoggie Gatekeeper е направен главно за сигурносни решенија, посебно за мобилните компјутери...

Еве неколку карактеристики:

* Adaptive Security Policy™
* Multi-Layer Security Agent™
* Layer-8 Security Engine™
* URL Categorization & Filtering
* Anti-Spam
* Anti-Phishing
* Antispyware
* Antivirus (Kaspersky)
* Transparent Email Proxies (POP3; SMTP)
* Transparent Web Proxies (HTTP; FTP)
* Intrusion Detection System / Intrusion Prevention System
* VPN Client
* Stateful Inspection FirewallЗа да погледнете како всушност работи оваа направа, кликнете ТУКА.

Благодарам. :rolleyes:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,048
Мислења
860,916
Членови
29,909
Најнов член
Klosus
На врв Дно