• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

@ymail pop3 подесувања

  • Ја почнал/а темата
  • #1

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
дај некој нека каже како да го подесам yahoo маилот да може да ми стизаат на gmail

со другите сервиси немав проблем но со yahoo имам
во конкретен случај на gmail ми остана уште еден слободен слот

па да го искористам со ymail:)

позз
 

loris

Gaining Experience
7 мај 2007
629
53
Велес - Скопје
Вака ќе го отвориш твојот account на ymail и ќе одиш во mail options, после таму ќе бараш POP & Forwarding и таму ќе подесиш кај да ти ги препраќа, јас од факултетскиот меил си ги препраќам на yahoo, зошто почесто го отворам. Добра работа е ова Forward.:tainstven:
Еве и линк како треба да ти бидат подесувањата за POP3:
http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20080629002517AATSdxB
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
ја видов таа опција но не знаев точно за што е
барав некаде да има нешто како enable pop3:)

па после од gmail акаунт да го додадам
но и вака работи
дури и побргу стизаат маиловите
на еден mail ми стизаат после едно 5-10 мин

ок
тхенкс друже:D
 

angjeleski

Intern
23 април 2007
202
11
Може каснам малце со одговоров ама мислам дека yahoo.com нема бесплатен pop3. Затоа јас го користам yahoo.co.uk и немам никакви проблеми со подесувањето.
Најсигурно ти е да си отвориш еден yahoo.co.uk мејл и да го подесиш и ако така работи тогаш сигурно не е достапна таа опција на yahoo.com

поздрав
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,018
Мислења
854,673
Членови
29,639
Најнов член
Ivica_regan
На врв Дно