• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Yield farming on chain.

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Sludge.Factory

Practice makes perfect
7 февруари 2014
1,124
1,795
Gostivar
Sludge.Factory's setup  
Processor & Cooler
Amd Ryzen 3600
Motherboard
Asus B450 Prime
Storage
WD Blue 1tb + SSD 240 GB + NVMe 500GB
PSU
CM Masterwatt 750
RAM
16 Gb Gskill Sniper X 3600 mhz
Video card
ASUS STRIX RTX 3090
Case
Nzxt h500i
Mouse
RAZER Viper Ultimate
Keyboard
RAZER Black Widow Chroma
Monitor
Benq Zowie 24"
OS
Windows 10
Ако некој е заинтересиран да види како оди yield farming, liquidity providing, staking, onchain, моментално трансакциите на солана се бесплатни, па дури и со мала сума може да се искуси што и како нуди мрежата. Напишав основен водич, се надевам некому ќе помогне. Истиот принцип е и на етереум- унисвап, или бајнанс чејн- пенкејк свап.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,778
Мислења
850,347
Членови
29,473
Најнов член
Hokii
На врв Дно