Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

YI IoT WiFi Smart Camera

kirev

Unbeatable
31 мај 2010
7.301
5.514
Некако софтверот не го бива ни за ајфон ни за андроди (зеза со риплеј на пр.) па ако има некој сознание како може да се пристапи до снимениот материјал на СД картица освен преку нивната апликација нека кажува :) За виндоус најдов преку ова YI IoT - Camera Techy ама нема автоматски бекап :( Нема потреба од фенси детекции ова она...

Anyone?
 

JasSum

Unstoppable
8 мај 2007
2.086
2.387
Следоново е со искуство од YI камери (не се конкретно твојот модел)
YI е дел од MI, па како таков имаше опции да снима на драјв на рутерот (MI).
Проблем направија кога камерите што се наменети за кина, ги блокираа за користење надвор од кина. Па со молби дека сепак си купил уред нивни, а тие не те информирале дека нема да можеш да го користиш, дозволија користење, но треба јузерот да ти биде најавен дека е во кина.
Е сега, рутерот е најавен надвор од кина и како таков веќе не се гледа во истата мрежа и нема опција камерата да снима на сториџ на рутер.

Друга најпроста опција е да ја извадиш картицата и да ја прегледуваш на компјутер...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.550
Мислења
964.778
Членови
34.921
Огласи
2.634
Најнов член
Natalija Canevska
На врв Дно