• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Yamaha NS-F51 + NS-P51 звучници

yasho

On your way to fame
11 јануари 2014
475
618
Скопје
yasho додаде нов оглас:

Yamaha NS-F51 + NS-P51 звучници - Проценка

Здраво другарчиња,

Би ценел ако може да добијам проценка на звучниците во насловот...

Купени се нови од Нептун пред околу 3 год, дали 10 часа се слушани вкупно пред да се преселам. Сликите се од интернет, бидејќи не сум во можност да ги сликам во моментов, ама такви се како модел и евентуално треба да се избрише прашина од нив...

Сеуште не сум се одлучил дали да ги продавам, ама ако има заинтересираност и има некаква смисла цената, би ги продал на некој кому би му правеле ќејф наместо...

Видете го целиот оглас...
 

omegaRED

Unstoppable
13 септември 2011
2.442
3.090
Скопје
omegaRED's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5800X & NZXT Kraken X63
Motherboard
ASUS TUF Gaming X570 Plus
Storage
2xSilicon Power P34A80 1TB, 6TB WD Red + 2TB Toshiba +1TB WD Blue
PSU
CoolerMaster Vanguard V1000
RAM
4 x 8GB Kingston HyperX @ 3600 MHz
Video card
MSI RTX 3080 Suprim X
Case
NZXT H710i black/white
Mouse
Logitech G903 Lightspeed
Keyboard
MSI Vigor GK50 low profile
Audio
SteelSeries Arctis Pro Wireless & Logitech X540
Monitor
LG UltraWide 38WN95C-W
OS
Windows 10 x64 Pro
Начелно -25% од цената - ги имам истите + уште еден пар P51 за Atmos + NS-SW030, и за мене ми се таман.

F51 ги платив 13-14.000 а P51 околу 7-8.000 - вториве беа на попуст, F51 мислам дека беа по редовна цена.

Сега гледам F51 се 19.000 а P51 се 13.000 денари - што проценката ја прави неблагодарна.
 
Последна промена:

yasho

On your way to fame
11 јануари 2014
475
618
Скопје
Сполај ви на проценките. 23 кМКД, 370 еур... кој како милува. Само комплет, достапни во период 06. - 17. Август
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.414
Мислења
900.375
Членови
32.126
Огласи
505
Најнов член
zoki.mitovski
На врв Дно