Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продадено Yamaha NS-F51 + NS-P51 звучници

Статус
Затворена за нови мислења.

yasho

On your way to fame
11 јануари 2014
478
633
Скопје
yasho додаде нов оглас:

Yamaha NS-F51 + NS-P51 звучници - Проценка

Здраво другарчиња,

Би ценел ако може да добијам проценка на звучниците во насловот...

Купени се нови од Нептун пред околу 3 год, дали 10 часа се слушани вкупно пред да се преселам. Сликите се од интернет, бидејќи не сум во можност да ги сликам во моментов, ама такви се како модел и евентуално треба да се избрише прашина од нив...

Сеуште не сум се одлучил дали да ги продавам, ама ако има заинтересираност и има некаква смисла цената, би ги продал на некој кому би му правеле ќејф наместо...

Видете го целиот оглас...
 

omegaRED

Adeptus Astartes
13 септември 2011
2.510
3.428
Скопје
omegaRED's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5800X & NZXT Kraken X63
Motherboard
ASUS TUF Gaming X570 Plus
Storage
2TB Samsung 970 EVO Plus, 1TB Silicon Power P34A80, 6TB WD Red + 2TB Toshiba
PSU
CoolerMaster Vanguard V1000
RAM
4 x 8GB Kingston HyperX @ 3600 MHz
Video card
MSI RTX4090 Suprim X
Case
NZXT H710i black/white
Mouse
Logitech G903 Lightspeed
Keyboard
Keychron Q3
Audio
SteelSeries Arctis Pro Wireless & Logitech X540
Monitor
LG UltraWide 38WN95C-W
OS
Windows 10 x64 Pro
Начелно -25% од цената - ги имам истите + уште еден пар P51 за Atmos + NS-SW030, и за мене ми се таман.

F51 ги платив 13-14.000 а P51 околу 7-8.000 - вториве беа на попуст, F51 мислам дека беа по редовна цена.

Сега гледам F51 се 19.000 а P51 се 13.000 денари - што проценката ја прави неблагодарна.
 
Последна промена:

yasho

On your way to fame
11 јануари 2014
478
633
Скопје
Сполај ви на проценките. 23 кМКД, 370 еур... кој како милува. Само комплет, достапни во период 06. - 17. Август
 
Последна промена:

Daniel86

Epic
28 мај 2013
3.763
10.250
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i5 11400 & Deepcool AK620
Motherboard
Gigabyte Z590 UD AC
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 500GB & Samsung 980 PRO NVMe 1TB & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Asus Rog Strix 850W
RAM
2X 16GB DDR4 3200MHz Kingston Fury Beast CL16 RGB
Video card
Intel UHD730 & Asus RX5700XT OC 6GB
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
MX Master 3
Keyboard
Coolermaster Devastator 3
Audio
Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 10 Pro 64bit
Имам чувство дека ќе отидат на вистинско место. :)
 

Daniel86

Epic
28 мај 2013
3.763
10.250
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i5 11400 & Deepcool AK620
Motherboard
Gigabyte Z590 UD AC
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 500GB & Samsung 980 PRO NVMe 1TB & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Asus Rog Strix 850W
RAM
2X 16GB DDR4 3200MHz Kingston Fury Beast CL16 RGB
Video card
Intel UHD730 & Asus RX5700XT OC 6GB
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
MX Master 3
Keyboard
Coolermaster Devastator 3
Audio
Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 10 Pro 64bit

yasho

On your way to fame
11 јануари 2014
478
633
Скопје
Статива со резервацииве, како што ми изгледа... кој се пишмани, кој не одговара; веројатно е зафатен...

Нејсе, достапни на првиот заинтересиран што ќе се појави да ги бендиса и купи до петок, 07.04.

Има плус и еден сабвуфер JBL Northridge Е150Р/230 за 100 еур, ако има заинтересирани. Слики подолу...
 

Атачменти

 • 20230403_075434.jpg
  20230403_075434.jpg
  1,3 MB · Прегледи: 45
 • 20230403_075450.jpg
  20230403_075450.jpg
  1.012,2 KB · Прегледи: 44
 • 20230403_075509.jpg
  20230403_075509.jpg
  1.013,7 KB · Прегледи: 43
 • 20230403_075531.jpg
  20230403_075531.jpg
  1 MB · Прегледи: 43
 • 20230403_075543.jpg
  20230403_075543.jpg
  2,1 MB · Прегледи: 45
 • 20230403_080343.jpg
  20230403_080343.jpg
  1,2 MB · Прегледи: 43
 • 20230403_080423.jpg
  20230403_080423.jpg
  1,1 MB · Прегледи: 42
 • 20230405_092850.jpg
  20230405_092850.jpg
  976,9 KB · Прегледи: 41
 • 20230405_093005.jpg
  20230405_093005.jpg
  1,3 MB · Прегледи: 42
 • 20230405_093010.jpg
  20230405_093010.jpg
  1,2 MB · Прегледи: 44
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
47.255
Мислења
977.492
Членови
35.563
Најнов член
Vezilka5
На врв Дно