• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Yamaha HTR 3063 (RX-V367) & Yamaha NS-P110

Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

Jedah

Practice makes perfect
6 ноември 2007
1,038
1,572
Jedah's setup  
Processor & Cooler
AMD RYZEN 5 1600AF 6-Core 3.2 GHz (3.6 GHz Turbo) & CoolerMaster Hyper H411R
Motherboard
ASUS PRIME B450M-K
Storage
SSD: Kingston A400 120GB / HDD: SAMSUNG F1R HE103UJ 1TB / HDD TOSHIBA DT01ACA 1TB
PSU
Cooler Master MasterWatt Lite 700W, 230V, 80Plus, HDB fan, Active PFC
RAM
Kingston 16GB 2666MHz DDR4 CL16 DIMM (Kit of 2) 1Rx8 HyperX FURY Black
Video card
MSI Gaming Radeon RX 570 256-bit 4GB GDRR5
Case
DeepCool Tesseract BF
Mouse
A4Tech OP-530NU
Keyboard
A4Tech A4 KR-85 ComfortKey
Monitor
AOC 22" e2243Fw2
OS
Windows 10
Yamaha HTR 3063 (RX-V367)
3D-Ready AV Receiver featuring 1080p-compatible HDMI repeater (4 in/1 out), YPAO sound optimisation, SCENE functionality and Upgraded CINEMA DSP.

5-channel 500W powerful surround sound (100W x 5)
1080p-compatible HDMI repeater (4 in/1 out)
YPAO sound optimization for automatic speaker setup
SCENE buttons for one touch operation
Upgraded CINEMA DSP with 17 DSP programmes

ezgif-6-a9f7fe912ecd.png yamaha_rxv367bl_back.jpg
____________________________________________________________________________________________
Yamaha NS-P110
Channel 5.1
System Frequency Response 30 Hz-25 kHz
Speakers:
Impedance 6 ohms (except subwoofer)
Maximum Input Power 100 W
Sensitivity 86 dB/2.83 mV/ 1 m
Subwoofer:
Driver 16cm cone
Dynamic Power 100 W
Dimensions (W x H x D) 200 x 365 x 375 mm
Weight 8.5 kg

5BA26C6305C64FDAAA552F5FE847DCDB_12073_4096x2757_2fdddd0fda72eea6b5aa94f9443c01d5.jpg
____________________________________________________________________________________________

20210424_233256.jpg 20210424_233401.jpg 20210424_224458.jpg 20210513_120514.jpg


Нема што да ви фалам многу. Големи сте, си знаете...
Го добивате со 25 (5X5) метри жици и AUX кабел за subwoofer. Жиците поминати со калај заштитени од оксицадија и остали курци палци.

ЦЕНА - 200€
 
 • Ја почнал/а темата
 • #2

Jedah

Practice makes perfect
6 ноември 2007
1,038
1,572
Jedah's setup  
Processor & Cooler
AMD RYZEN 5 1600AF 6-Core 3.2 GHz (3.6 GHz Turbo) & CoolerMaster Hyper H411R
Motherboard
ASUS PRIME B450M-K
Storage
SSD: Kingston A400 120GB / HDD: SAMSUNG F1R HE103UJ 1TB / HDD TOSHIBA DT01ACA 1TB
PSU
Cooler Master MasterWatt Lite 700W, 230V, 80Plus, HDB fan, Active PFC
RAM
Kingston 16GB 2666MHz DDR4 CL16 DIMM (Kit of 2) 1Rx8 HyperX FURY Black
Video card
MSI Gaming Radeon RX 570 256-bit 4GB GDRR5
Case
DeepCool Tesseract BF
Mouse
A4Tech OP-530NU
Keyboard
A4Tech A4 KR-85 ComfortKey
Monitor
AOC 22" e2243Fw2
OS
Windows 10
OK да не се заебаваме
10.000ден. фиксна. актуелно до недела.

Спасете ме од заебанции и масирање - Земете го и рокајте си по дома.
Во спротивно сечам комода за да напраам простор за AVR-то, пуштам кабли зад регал и под паркет и нема пари на светот што ќе ме натераат да го поместам.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

Jedah

Practice makes perfect
6 ноември 2007
1,038
1,572
Jedah's setup  
Processor & Cooler
AMD RYZEN 5 1600AF 6-Core 3.2 GHz (3.6 GHz Turbo) & CoolerMaster Hyper H411R
Motherboard
ASUS PRIME B450M-K
Storage
SSD: Kingston A400 120GB / HDD: SAMSUNG F1R HE103UJ 1TB / HDD TOSHIBA DT01ACA 1TB
PSU
Cooler Master MasterWatt Lite 700W, 230V, 80Plus, HDB fan, Active PFC
RAM
Kingston 16GB 2666MHz DDR4 CL16 DIMM (Kit of 2) 1Rx8 HyperX FURY Black
Video card
MSI Gaming Radeon RX 570 256-bit 4GB GDRR5
Case
DeepCool Tesseract BF
Mouse
A4Tech OP-530NU
Keyboard
A4Tech A4 KR-85 ComfortKey
Monitor
AOC 22" e2243Fw2
OS
Windows 10
Резервирано
 
 • Ја почнал/а темата
 • #4

Jedah

Practice makes perfect
6 ноември 2007
1,038
1,572
Jedah's setup  
Processor & Cooler
AMD RYZEN 5 1600AF 6-Core 3.2 GHz (3.6 GHz Turbo) & CoolerMaster Hyper H411R
Motherboard
ASUS PRIME B450M-K
Storage
SSD: Kingston A400 120GB / HDD: SAMSUNG F1R HE103UJ 1TB / HDD TOSHIBA DT01ACA 1TB
PSU
Cooler Master MasterWatt Lite 700W, 230V, 80Plus, HDB fan, Active PFC
RAM
Kingston 16GB 2666MHz DDR4 CL16 DIMM (Kit of 2) 1Rx8 HyperX FURY Black
Video card
MSI Gaming Radeon RX 570 256-bit 4GB GDRR5
Case
DeepCool Tesseract BF
Mouse
A4Tech OP-530NU
Keyboard
A4Tech A4 KR-85 ComfortKey
Monitor
AOC 22" e2243Fw2
OS
Windows 10
Sold!
Клуч
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,009
Мислења
854,585
Членови
29,637
Најнов член
petarS10
На врв Дно