• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

YAMAHA AX-900 стерео појачало

  • Ја почнал/а темата
  • #1

dreamson

Gaining Experience
8 ноември 2009
255
408
Продавам стерео појачало Yamaha AX-900 едно од најдобрите појачала на Yamaha

Појачалото е максимално зачувано без ниедна грепка на него и е како од продавница.
Без никаков дефект и оштетување.

Цена 350 евра фиксна.

Контакт 070-771179 Зоран

Карактеристики за појачалото

Power output: 130 watts per channel into 8Ω (stereo)
Frequency response: 20Hz to 20kHz
Total harmonic distortion: 0.005%
Damping factor: 150
Input sensitivity: 0.16mV (MC), 2.5mV (MM), 150mV (line)
Signal to noise ratio: 72dB (MC), 92dB (MM), 100dB (line)
Channel separation: 70dB (MM), 65dB (line)
Output: 150mV (line)
Dimensions: 435 x 165 x 416mm
Weight: 17kg

 
  • Ја почнал/а темата
  • #8

dreamson

Gaining Experience
8 ноември 2009
255
408
Последно намалување на цената 300 евра и воедно крајна.
Поевтино од оваа цена нема да оди.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #10

dreamson

Gaining Experience
8 ноември 2009
255
408
Black Friday намалување 16000 денари кое ќе трае само неколку дена со оваа цена и тоа само на форумот, потоа цената се враќа по старо.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,676
Мислења
830,299
Членови
28,680
Најнов член
Ljubac
На врв Дно