1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Yakumo Alpha GPS PDA PS1020 - Windows и GPS Navigation

Дискусија во форумот 'Софтвер за мобилни уреди' започната од Vlado.T, 1 Јули 2011.

 1. Vlado.T

  Vlado.T
  Intern

  233
  13
  28 Мај 2010
  Машко
  Имам Yakumo Alpha GPS PDA PS1020 со windows mobile (Microsoft Pocket PC Version 4.20.0 Build 14133), но на германски јазик, па сега ако може да ми помогнете да го смеанам (English) и која навигација да ја ставам..
  Ви благодарам од напред :)

  EDIT: За јазикот гледам комплицирано е, како што реков немам USB кабелче, па помош околу навигацијатаа :)
   
 2. NERD.

  NERD.
  Gaining Experience

  1,377
  344
  19 Април 2010
  Машко
  На тие што се со германски мислам дека треба да му се смени ROMот со некој друг во кој ќе има English.. :ermm:
   
 3. Vlado.T

  Vlado.T
  Intern

  233
  13
  28 Мај 2010
  Машко
  Тоа би било комплицирано, а и немам USB кабелче... Но многу поважна ми е навигацијата !!!...
   

Сподели

Вчитување...