• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Yahoo! со два нови e-mail домеина – „Ymail“ и „Rocketmail“

  • Ја почнал/а темата
  • #1

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139


Со оглед на фактот што над 266 милиони корисници имаат Yahoo! e-mail адреси, новите корисници наидоа на неверојатни проблеми, не можат добијат адреса по сопствен избор. Поради тоа, компанијата одлучи да додаде два нови домеина меѓу кои корисниците ќе може да избираат.

Така корисниците покрај досегашните, ќе можат да избираат меѓу „ymail“ и „rocketmail“. Они кои ќе ги користат e-mail адресите со новите домеина ќе го користат досегашниот Yahoo! Mail интерфејс, нема да имаат ограничување на капацитетот на inbox-от, а адресите ќе може да ги отворат бесплатно.

Локализираните верзии според држави исто така ќе бидат достапни. Што се однесува до другите Yahoo сајтови, ID-то кое ќе се стекне со користење на „ymail“ или „rocketmail“ ќе важат и за Flickr и за Yahoo! Messenger.

За да го прослави поставувањето на новите домеина Yahoo на аукција ќе стави специјални e-mail адреси, со чија продажба ќе се спонзорираат "The Breast Cancer Research Foundation", "Ocean Conservancy", "The Point Foundation", "Right to Play" и "World Wildlife Fund".

Извор: ИДИВИДИ
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Сигурни ? Исто толку колку што е и сигурен и Yahoo! ....
 

milevskiz

Intern
9 април 2007
214
5
Добар потег, конечно си отоврив мејл шо беше зафатен претходно :):bravo:
 

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
мене воопшто не ми се допаѓа новиот интерфејс на yahoo можеби со овој чекор ќе привлечат нови корисници само поради тоа што сите го кажавте, што може да си ставиш име што сакаш без бројки цртички или точки, но нема шанси јас да се откажам од gmail
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,807
Мислења
850,878
Членови
29,494
Најнов член
Nikimoler
На врв Дно