• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Yahoo: Google е срцето на интернетот

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
Google остана и без својот најголем конкурент. Yahoo и официјално го прогласи Google за срцето на интернетот.

Yahoo News напиша:
Google, at age 10, is the official heart of the Internet

Born 10 years ago, the Google Internet search engine has grown into the electronic center of human knowledge by indexing billions of web pages as well as images, books and videos.
Повеќе
Додека со својата најнова понуда на бесплатен интернет (TiSP) можеме да очекуваме во 11-та да прерасне и во мозокот и целосно да загоспоради со интернетот.
 

vlatkorun

Intern
8 јуни 2007
633
14
Google остана и без својот најголем конкурент. Yahoo и официјално го прогласи Google за срцето на интернетот.Додека со својата најнова понуда на бесплатен интернет (TiSP) можеме да очекуваме во 11-та да прерасне и во мозокот и целосно да загоспоради со интернетот.
Kako sto razbrav opticki kabel niz vc solja i niz kanalizacija.E uste ovoa falese.Bravo za google.
 

vojkan

Intern
19 јуни 2007
404
4
Додека со својата најнова понуда на бесплатен интернет (TiSP) можеме да очекуваме во 11-та да прерасне и во мозокот и целосно да загоспоради со интернетот.
Najnova ponuda? Toa beshe shala za 1-vi April, ali ochigledno lugje seushte se palat :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,040
Мислења
855,059
Членови
29,646
Најнов член
ununu
На врв Дно