1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Y2K и во Македонија

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од HijackHacker, 9 Јануари 2009.

 1. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  297
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
  Мислам дека секој знае за Y2K aka Millennium Bug.
  Како сегде, така и овде настанало паника дека сите компјутерски системи би отишле во јабана....затоа како и другите, така и нашата влада составила „Национален План за Акција!„ или НАП! :))

  Е сега интересното е тоа што страната на НАП е сеуште хостирана! Да да!
  Правена во Microsoft Frontpage 3.0 и пишувана во фонт, може да се пристапи, и дури ја има и на Гугл!

  www.y2k.gov.mk

  Се имате овде, од контакти за инта помош, до „Кризен штаб„ :D
   
 2. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,748
  286
  18 Мај 2007
  Старо е ова многу
   
 3. gdamjan

  gdamjan
  On your way to fame

  2,271
  552
  3 Април 2008
  мораше да се исперат пари.. како во светот така и кај нас. добра IT завера беше тоа.. што опрема се изнакупи тогаш
   
Слични теми
 1. Demonce14
  Одговори:
  116
  Прегледи:
  27,652
 2. JunkieMKD
  Одговори:
  488
  Прегледи:
  48,915
 3. vlatkorun
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  2,117
 4. gokica
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,189
 5. MarkoHF
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  2,625
Вчитување...

Сподели

Вчитување...