1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Y штрафцигер за ајфон?

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од toshex, 13 Август 2018.

 1. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,142
  4,283
  18 Септември 2013
  Машко
  Последна промена: 13 Август 2018
 2. VerifiedUsers Overlay
  Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,428
  25,114
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Па веќе знаеш од кај да купиш сподели линк, или сакаш за одма?
   
  На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
 3. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,142
  4,283
  18 Септември 2013
  Машко
  За одма сакам, иначе ете најдов у меѓувреме у мегамобил (другар ми препорача):

  Strafciger iPhone 7/7plus | Мегамобил

  нека стои може ќе му се најде на некој друг, или ако имате инфо за поквалитетни/поевтини шо знам подобри како и да е споделете.
   
 4. VerifiedUsers Overlay
  Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,428
  25,114
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Малце за ќутек си, помина година и 8 месеци од поселден пат кога бараше исто вакво штрафцигерче Мини штрафцигер со Y врв?
  За тоа време пешки ќе отидеше до кина да го купиш ;)
   
  На DennyMK, Zeddomazed, igor_igor и уште 2 други им се допаѓа ова.
 5. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,142
  4,283
  18 Септември 2013
  Машко
  Различно е, такво иам одамна тоа е Y01 или Y02. Ги иам и двете тие за нинтендо се доволни. Иам и gambit и сите остали за конзоли сеа.

  Ама ова е конкретно за ајфон 7 и е многу многу помало. затоа Y000 се вика.

  ЕДИТ: иначе нарачано од ова, изгледа као кинеско шо го препродаваат за 300 денари со 200 најмалце ќар, ама тоа е коа му треба ненадејно на чоек...
   
  На igor_igor му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. sergio
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  1,212
 2. Black
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,148
 3. Вајкинг
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  634
 4. toshex
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  1,426
 5. Misko6000
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  574
Вчитување...

Сподели

Вчитување...