Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

XTIA Xproto-L Open AIR CASE

Статус
Затворена за нови мислења.

DemoUser

Practice makes perfect
27 април 2010
1.337
1.374
Скопје / Автокоманда
DemoUser's setup  
PSU
1300W SFX Cooler Master
Video card
NVIDIA Founders Edition 3090 Ti
Mouse
Logitech G305
Monitor
ASUS ROG Swift 360Hz PG259QN 24.5”
OS
Windows 11 Home
DemoUser додаде нов оглас:

XTIA Xproto-L Open AIR CASE - 14.000 ден.

Се продава Xproto-L Open Air Case со тоа што доаѓа со многу додатоци и екстензии.
Купено е 34000 илјади денари со сите давачки комплет.
Знам знам ќеифот се плаќа и не е секој будала како мене.
Сликите што ги гледате се од работите што ги добивате.
Куќиштето може да се приспособи и за custom wather cooled опции затоа што со него ги добивате сите модули.


[URL...

Видете го целиот оглас...
 
Последна промена:

DemoUser

Practice makes perfect
27 април 2010
1.337
1.374
Скопје / Автокоманда
DemoUser's setup  
PSU
1300W SFX Cooler Master
Video card
NVIDIA Founders Edition 3090 Ti
Mouse
Logitech G305
Monitor
ASUS ROG Swift 360Hz PG259QN 24.5”
OS
Windows 11 Home
Нова цена 12000 илјади денари
 

DemoUser

Practice makes perfect
27 април 2010
1.337
1.374
Скопје / Автокоманда
DemoUser's setup  
PSU
1300W SFX Cooler Master
Video card
NVIDIA Founders Edition 3090 Ti
Mouse
Logitech G305
Monitor
ASUS ROG Swift 360Hz PG259QN 24.5”
OS
Windows 11 Home
Што ќе биде замената? Си го видел ова ZS OC V2 ?
Како знаеше едно од кои би ги земал како да ми ги читаш мислите , а второто е ова


или ти ова што го пиша веќе ZS OC V2

Е сега се мислам што како но сакав да видам дали првин ова ќе се продаде.

Изгледа и си си имал мерак на вакво нешто чим си ги листал и ти.
 

Molec

Unstoppable
18 мај 2011
1.416
2.199
Да, ептен ми се свиѓаат отворени системи, денешниов хардвер е преубав да биде скриен во кутија или под биро. Веќе 12 години немам куќиште и никогаш не сум имал никаков проблем....прашина да, ќе го дувнеш со усисивач/компресор и готово, а и во затворено куќиште со филтри ПАК има прашина така да исти ќелепур.

Иначе и јас се мислам подолго време за некое од овие погоре, ама не сакам 3х120ки да ми брмчат а ќе треба и нов радијатор, моментално све ладам со 1х200мм безшумно.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
45.620
Мислења
945.968
Членови
34.105
Огласи
1.988
Најнов член
tellmewhy
На врв Дно