1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Xperia x8 Custom Rom

Дискусија во форумот 'Софтвер за мобилни уреди' започната од krstanoski, 22 oктомври 2011.

 1. krstanoski

  krstanoski
  Intern

  117
  24
  1 Декември 2010
  Машко
  студент
  дали може некој да ми постира туторијал како да ставам кастом верзија на cyanogenmod
  P.S.пробав да го рутирам телов со superone click се отепав и не можев, застануваше програмава со Waiting for device :ermm:
   
 2. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,062
  3,711
  5 Декември 2009
  Машко
  Како да ја рутираш. Рутирај го телефонот па треба после да инсталираш xRecovery. Имаш на ПП линк со туторијал на Македонски пишуван од мене.(Не знам дали е дозволено тука да постирам линкови од други форуми)
  Откако ке го ставиш рекавери симни си некој ром и флешувај го преку рекавери.
   
  1 person likes this.
 3. krstanoski

  krstanoski
  Intern

  117
  24
  1 Декември 2010
  Машко
  студент
Слични теми
 1. 386ka
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,277
 2. Viktorviksa
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  998
 3. pilch@rd
  Одговори:
  39
  Прегледи:
  3,731
 4. StalkeR
  Одговори:
  19
  Прегледи:
  2,480
 5. Boldozer
  Одговори:
  25
  Прегледи:
  1,735
Вчитување...

Сподели

Вчитување...