• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

XP SP3 ?

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Jas go simnav, no nemozam da instaliram, mi vika nekoi sistemski fajlovi se modificirani(sto e mozno :D), aj posle format ke probam.

btw za vasa informacija, linkot pogore kaj sto ima download za SP3, SP3 e 300 i nesto mb.
:bye1:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

kkxenon

Intern
22 мај 2007
38
0
Јас од пред два месеци имам ставено SP3 RC2. Kога го снимив врз SP2 немаше никакви проблеми ама кога направив формат и инсталирав xp+sp3 правеше проблеми при инсталација на некои драјвери и програми, ама се решија тиа проблеми. Најверојатно у финалнава верзија ќе ги средат овие работи
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
Hmmmmz.. Momentalno ima 2 aktivni temi so ovaa tematika.
Vo vrska so odlozhuvanjeto, verojatno e nekakva zabuna.
Go citiram postot od @Amd_Fan
Windows XP SP3 достапен за симнување
Windows XP SP3 е веќе е тука за оние кои користат Windows Update а исто така еве и директен линк за симнување на SP3 (32 bit).

Download: Stand-alone installer for Windows XP SP3 English, 32 Bit (316 MB)
Link: Service Pack 3 for Windows XP via Windows Update (Size varies)

Извор: Neowin.net
Tema

Za da ne nastane uzbuna so temive, najdobro bi doshlo da se prodolzhi postiranje vo samo edna od dvete temi.
 

vasildb

Intern
17 април 2007
209
6
Не знам, јас сакав вчера да го симнам, ама не го најдов. После прочитав дека се одложило, денес и од codeproject newsletter ми стаса истата вест дека е одложен со линкот што ви го пратив.
Ова од Amd_Fan изгледа е SP3, не знам што да кажам, дај нека потврди некој и да симнувам.
 

pocemk

Intern
19 јуни 2007
20
0
Официјалната верзија на SP3, денеска беше одложена од Micorosft. Сите други верзии кој се појавени до моментот се неофицијални или бета верзии. Од горе посочениот линк, не дозволува да направеме download на СП3, бидејќи од Microsoft го имаат веќе сопрено.
Поздрав!
 

The Shadow

Intern
30 март 2008
576
5
ovie od mickroshit stvarno neznaat sto pravat.Ednas pustaat finalna verzija posle vikaat deka e stopirano.Stvarno se zabegani a najveke toj Bil Gej pardon Bil Gejts.:D
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Официјалната верзија на SP3, денеска беше одложена од Micorosft. Сите други верзии кој се појавени до моментот се неофицијални или бета верзии. Од горе посочениот линк, не дозволува да направеме download на СП3, бидејќи од Microsoft го имаат веќе сопрено.
Поздрав!
Нешто матат со SP3. За горенаведениот линк од Софтпедиа знам дека не дозволува симнување, али не знам од кој датум е поставен ЅР3 на Софтпедиа па оспорен од Мајкрософт.Некои сервиси го поставија ЅР3 достапен за симување уште на 21 Април и тогаш Мајкрософт објави дака се одложува за 29 Април. :zbunet3:
Линкот за симнување во оваа тема дефинитивно работи. Според Neowin.net:

Windows XP SP3 now available via Windows Update
Posted by Steven Parker on 29 April 2008 - 09:38

Windows XP SP3 is finally here for those that use Windows Update, and here is a direct link to the stand-alone version of SP3 for x86 XP systems (32 bit).
 
  • Ја почнал/а темата
  • #10

kkxenon

Intern
22 мај 2007
38
0
Јас го баталив ќе го чекам да искочи на Microsoft сајтот па после ќе го симнам. Сепак штом не го ставија до сега има некој проблем кој треба да се реши т.е. најверојатно не е довршен како што треба.
 

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com
ne mora format

Jas go simnav, no nemozam da instaliram, mi vika nekoi sistemski fajlovi se modificirani(sto e mozno :D), aj posle format ke probam.

btw za vasa informacija, linkot pogore kaj sto ima download za SP3, SP3 e 300 i nesto mb.
:bye1:
ako ti e smenat nekoj sistemski fajl i sakas da go vratis orginalniot od windowsot vo Start --> Run napisi [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]sfc /scannow
so ovaa komanda samiot operativen sistem ke skenira i ke moze da gi vratis sistemskite fajlovi ako se zameneti so nekoi drugi
( napomena: za restore na fajlovite ke ti treba install cedeto od windowsot, no e dobra opcija za da ne pravis format :) )
[/FONT]
[/FONT]
 
  • Ја почнал/а темата
  • #12

kkxenon

Intern
22 мај 2007
38
0
Microsoft ќе го одложи за некое време пуштањето на Windows XP Service Pack 3. Истото се должи на некомпатибилноста со Microsoft Dynamics Retail Management System (RMS).

„Во последните неколку дена откривме дека има одредена некомпатибилност меѓу Microsoft Dynamics Retail Management System (RMS) и Windows XP SP3 со Windows Vista Service Pack 1 (SP1). За да ги поштедиме од можните проблеми кои би се појавиле со ваквата инсталација нашата компанија реши да го одложи третиот по ред сервисен пакет. Во секој случај ќе пуштиме филтер кој на корисниците на Windows XP нема да им го прикажува пакетот во автоматските надоградби на оперативниот систем, кои нормално работат со Microsoft Dynamics RMS.

Во меѓувреме ја тестираме поправката, која ќе биде пуштена кога сето ова ќе заврши. Корисниците откако ќе ја инсталираат поправката, ќе имаат можност да ги инсталираат и сервисната надоградба. До тоа време ги советуваме корсниците на Windows XP кои имаат Microsoft Dynamics RMS, да не инсталираат никаква сервисна надоградба“, - изјави Крис Кероак во TechNet форумите.
 

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
Microsoft ќе го одложи за некое време пуштањето на Windows XP Service Pack 3. Истото се должи на некомпатибилноста со Microsoft Dynamics Retail Management System (RMS).

„Во последните неколку дена откривме дека има одредена некомпатибилност меѓу Microsoft Dynamics Retail Management System (RMS) и Windows XP SP3 со Windows Vista Service Pack 1 (SP1). За да ги поштедиме од можните проблеми кои би се појавиле со ваквата инсталација нашата компанија реши да го одложи третиот по ред сервисен пакет. Во секој случај ќе пуштиме филтер кој на корисниците на Windows XP нема да им го прикажува пакетот во автоматските надоградби на оперативниот систем, кои нормално работат со Microsoft Dynamics RMS.

Во меѓувреме ја тестираме поправката, која ќе биде пуштена кога сето ова ќе заврши. Корисниците откако ќе ја инсталираат поправката, ќе имаат можност да ги инсталираат и сервисната надоградба. До тоа време ги советуваме корсниците на Windows XP кои имаат Microsoft Dynamics RMS, да не инсталираат никаква сервисна надоградба“, - изјави Крис Кероак во TechNet форумите.
pa neli e pusten sp3? :isplashen:
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
194
Еве бе на мене ми се појави СП3 на Automatic Update! Ајдее!!! Тргна работава! :zhurka::friends::wohoo::wohoo:
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
@pocemk
da ne dojde do nekakva zabuna, mozhesh da go izbrishish posledniov post i da go koregirash predhodniot..
 
  • Ја почнал/а темата
  • #20

kkxenon

Intern
22 мај 2007
38
0

Fatihh

Gaining Experience
14 април 2007
372
50
Скопје
Fatihh's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 - 6700
Motherboard
ASUS TUF
Storage
2TB Western Blue + 480GB SSD A-DATA
PSU
SPIRE SILENTEAGLE 550W REAL
RAM
4x 8GB DDR4
Video card
STRIX GTX 1050Ti 4GB
Case
Case Cooler Master K380
Mouse
Mouse Genesis kypton 500
Keyboard
A4 TEC B318
Monitor
Samsung 27" 4K
OS
win10
Тие што користат Retail Management System (RMS) неможат да го инсталираат овој пакет ...:bravo:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,717
Мислења
856,007
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно