• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проценка хп десктоп мини

 • Ја почнал/а темата
 • #1

ayahuasca

Gaining Experience
14 април 2013
64
70
Здраво, ве молам за проценка на HP ProDesk 600 G5 Desktop Mini:

- Intel Core i3-9100T Processor
35 W
Up to 3.7 GHz maximum Turbo Frequency (3.1 GHz base frequency)
6 MB cache, 4 cores, 4 threads
Intel UHD Graphics 630

- 8 GB total system memory
- 256 GB M.2 2280 PCIe NVMe SSD
https://support.hp.com/vn-en/document/c06403574
c06407872.gif
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

ayahuasca

Gaining Experience
14 април 2013
64
70
Ако нема други проценки се продава по цена 360е
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,128
Мислења
838,954
Членови
29,038
Најнов член
Aspasija42
На врв Дно