• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Хостирање на CS Server

MrPoliceman

Intern
27 септември 2008
14
0
bidejki mojata tema e mnogu porazlicna od drugite morav da otvoram nova tema...jas bi ve zamolil dokolku znaete da mi pratite link od site MAKEDONSKI hosting kompanii koi iznajmuvaat (hostiraat) CS server 24/7...blagodaram odnapred Pozdrav:bravo:
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22.755
30.378
kalco.ru
за он.нет и за максадсл сум сигурен а за други незнам беш
П.С иначе пред да ја отворам темава кога прочитав CS Server е викам ова е 100-та тема :lut2:ама ете не било така:))
 

MrPoliceman

Intern
27 септември 2008
14
0
inace jas sakava da iznajmam server od Kgb-Hosting Group(srbija) ama poveke sakam da bide makedonski hoster poveke ke se razberam so nego i poveke ke uspeam...barem ja taka mislam , ako ima nekoj link od nekoja makedonska hosting kompanija neka pise...i shtom iznajmam server ke vi ja pisam ip adresata i ve cekam site na serverot :D:D
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22.755
30.378
kalco.ru
А другар жашто ти е да изнајмуваш хостинг за сервер?
Па едноставно уклучи си го од дома по евтино ќе те фати
 

MrPoliceman

Intern
27 септември 2008
14
0
taka e...dobar internet (koj momentalno go nemam) ke treba da se raspravam so plugins i takvi raboti , bolji vaka ke plakame po 5 evra mesecno so drugarite i moze nekogas i sponzor ke dojde :D...inace na kgb-hosting za sekoj paket shto ke go odberam mi davaat 10 gb prostor za web ili forum:ha:
 

alexo

Intern
23 април 2007
169
12
Он.нет и макс нудат само интернет, не хостираат сервери. КГБ имаат најдобра латенција во однос на други хостинзи, а и се доста евтини, така да тоа ти е најдобра опција.
 

Pepsi Man

Intern
1 март 2008
171
21
pepso.blog.com.mk
Јас колку што сум информиран(од ентернет серверите). Тие имат ставено компјутери во офф(он)нет и имаат што се техничарите во ЕНТЕРНЕТ и оддржувачите на ЕНТЕРНЕТ серверите имат пристап до нив и можат секогаш да изменат нешто. Значи, компјутерите им се некаде во офф.нет и имат интернет оф офф.нет (што доколку играте на ентернет, може да забележете дека на секој 2-3 саати паѓат)... Можеби ќе можеш ти да се договориш, доколку имаш друг компјутер да го ставиш таму, тие ќе стават интернет(ќе си плаќаш)...
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22.755
30.378
kalco.ru
Иди или во сетнет или во ентернет или во инсомниа и прашај ги са хост што како ќе ти објаснат 100%
 

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1.333
68
Што стори? Хостира? Доколку хостира, дај кажи да играме на серверот, ама не сега... :D
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22.755
30.378
kalco.ru
Jas server Hostiram na moj kompjuter i ako toa moze =da go napravi sekoj. Pa podobro hostiraj go sam bre :)

Ако сакаш профи сервер потребен ти е 24часа стабилен и брз интернет и јака машина.Ова го кажувам ако сакаш на сервер да може да играат мах32играчи а за 1 вс 1 може да направи секој
 

Supporter

Gaining Experience
31 август 2008
850
141
Pa kaj mene moze da igraat kolku sakat. No za profi server podobro kupuaj eden VPS - Virtual Private Server. On je tvoj kompjuter vo amerika i tamu mozes da kreiras server. :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.458
Мислења
901.510
Членови
32.169
Огласи
540
Најнов член
MartinLee33
На врв Дно