1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Хостирајте wifi hotspot со компјутер кој има wifi адаптер

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од тотето, 30 Март 2012.

 1. тотето

  тотето
  Спамер

  693
  674
  4 oктомври 2011
  Машко
  Многу корисна апликација, која програмерите на windows 7 ја започнале ама се предомислиле и ја остајле недовршена. Ама зато дечките од connectify ја довршиле и е многу едноставна за користење. Одете на connectify.me и симнете ја бесплатната верзија.

  Пробајте тестирајте, јас со вграден wireless адаптер од лаптоп имав задоволувачки сигнал на двата спрата со брзина малце помала од она што е од рутер. Со wifisky usb адаптер фатив сигнал од трети спрат на хотел, и си направив сопствен hotspot, бев good guy greg па не му поставив пасворд па комшите гости имаа интернет. Најмногу истовремено беа 5 корисници приклучени и искористеноста на процесорот од програмчето беше во едноцифрени бројки.

  Има и PRO верзија со која можите да бидите најголем арамија на интернет у маало, имате опција да праќате интернет на ethernet портот, кабелот во рутер и цицај.

  Само мора да имате Windows 7 над SP1. Ако имате под SP1 нема да можи да се приклучат кон вас.
   
  На skullmonkey и Fearless им се допаѓа ова.
 2. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  4,018
  3,166
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Јас ја имам користено и порано беше баги али сега е супер. Маст хев ако немате рутер дома!
   
  На temelk4 му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. sajd
  Одговори:
  38
  Прегледи:
  5,292
 2. GreenRoot
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  726
 3. Mr.Jack
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,119
Вчитување...

Сподели

Вчитување...