1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Хостирајте wifi hotspot со компјутер кој има wifi адаптер

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од тотето, 30 Март 2012.

1. тотето

тотето
    Спамер

693
    674
    4 oктомври 2011
    Машко
    Многу корисна апликација, која програмерите на windows 7 ја започнале ама се предомислиле и ја остајле недовршена. Ама зато дечките од connectify ја довршиле и е многу едноставна за користење. Одете на connectify.me и симнете ја бесплатната верзија.

Пробајте тестирајте, јас со вграден wireless адаптер од лаптоп имав задоволувачки сигнал на двата спрата со брзина малце помала од она што е од рутер. Со wifisky usb адаптер фатив сигнал од трети спрат на хотел, и си направив сопствен hotspot, бев good guy greg па не му поставив пасворд па комшите гости имаа интернет. Најмногу истовремено беа 5 корисници приклучени и искористеноста на процесорот од програмчето беше во едноцифрени бројки.

Има и PRO верзија со која можите да бидите најголем арамија на интернет у маало, имате опција да праќате интернет на ethernet портот, кабелот во рутер и цицај.

Само мора да имате Windows 7 над SP1. Ако имате под SP1 нема да можи да се приклучат кон вас.

На skullmonkey и Fearless им се допаѓа ова.
  2. skullmonkey

skullmonkey
    Модератор

4,018
    3,166
    25 Април 2007
    Машко
    Актер
    Јас ја имам користено и порано беше баги али сега е супер. Маст хев ако немате рутер дома!

На temelk4 му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
  1. sajd
    Одговори:
    38
    Прегледи:
    5,292
  2. GreenRoot
    Одговори:
    3
    Прегледи:
    726