Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Хостинг Со Сервер во МК

Heyrt

Intern
1 мај 2024
4
4
Добар ден, прв пат се зачленувам тука (малку проблеми имав но решив) би сакал да ги прашам корисниците тука да ми предложат брз и стабилен хостинг. Сакам да отворам страна тука во Македонија и сакам да се лоадира брзо во МК. Страната ќе биде изработена на WordPress + Elementor.

Благодарам на подршката :)
 

Heyrt

Intern
1 мај 2024
4
4
За ова видов повеќе објави. Супер е што имаат брза корисничка подршка.
Ви благодарам на одговорите. Еден од овие два ќе биде.

Инаку јас го користам DDHOST но подршката им е многу спора а и одобрувањето на трансакцијата е исто така многу спора... еве веќе 4 дена неможам да влезам во cPanel и да направам измени :/
 

MartinPP

Gaining Experience
26 јуни 2017
123
119
/root
За ова видов повеќе објави. Супер е што имаат брза корисничка подршка.

Ви благодарам на одговорите. Еден од овие два ќе биде.

Инаку јас го користам DDHOST но подршката им е многу спора а и одобрувањето на трансакцијата е исто така многу спора... еве веќе 4 дена неможам да влезам во cPanel и да направам измени :/

A zosto nemozes da vlezes na Cpanel ? Neznaes user/pass ili ?
 

Mao

Practice makes perfect
5 јуни 2007
1.317
1.074
Mao's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 3900X + BeQuiet Dark Rock Pro 4
Motherboard
Asus Rog Strix B450-F Gaming
Storage
Samsung Evo Plus 970 M2 nVME SSD
PSU
CM 850W M2 Silent Pro
RAM
Kingston Predator/Fury 32GB 3200Mhz
Video card
Asus Rog Strix 1070 8GB
Case
DeepCool Mattrex RGB
Mouse
Logitech G502 Hero
Keyboard
Cooler Master MK750
Monitor
Alienware 25" 240hz
OS
Win 10 Pro

Heyrt

Intern
1 мај 2024
4
4
A zosto nemozes da vlezes na Cpanel ? Neznaes user/pass ili ?
Ги знам деталите за најава но кога ќе притиснам за да влезам во cPanel ми отвара нов таб со грешка.

1714566332371.png
Мислењето е автоматски споено:

Немаат.


Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
Тогаш значи, сум ги читал објавите што сами си ги креирале :)
 

MartinPP

Gaining Experience
26 јуни 2017
123
119
/root
Ги знам деталите за најава но кога ќе притиснам за да влезам во cPanel ми отвара нов таб со грешка.

Погледнете го атачментот 137131
Мислењето е автоматски споено:


Тогаш значи, сум ги читал објавите што сами си ги креирале :)
Probaj najavise direktno na cpanel so user pass dokolku znaes ( treba da go imas vo welcome email pri kupuvajne na hostingot ) : https://tvojotdomen.com:2083
 

Heyrt

Intern
1 мај 2024
4
4

QhostMK

Верификувана компанија
Здраво Heyrt,

Сите наши хостинг услуги се со серверска локација во МК повеќе инфо : Qhost Datacenter - , нудиме Споделен хостинг, ВПС (Linux & Windows) и дедицирани сервери.
Доколку имаш некои прашања слободно пиши ми PM.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
47.130
Мислења
975.217
Членови
35.437
Најнов член
fensa08
На врв Дно