• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Хорор игри

ivanus

Intern
28 јуни 2008
118
3
Inace koga sme kaj horor igrite denovive ja simnav ovaa najnovata Dead Space.
Survival horor nesto kao Resident Evil .......
Uste da ja instaliram pa ke vidime sto igra e.:)

И јас планирав да ја симнам Dead Space, изгледа интересно.
Ај види каква е па остај некој коментар/скриншот, да знаеме дали ја бива или не ја бива.
 

TataMata

Intern
13 јуни 2008
115
1
Незнам дали е спомната во тредов, мака ми беше да читам, Dead Space велат дека била многу страшна.
 

Busav

Intern
10 ноември 2008
595
21
Според мене нај хорор игра ми е SAW симнете ја и фурајте:D уште го имате гледано филмот све ке би биде јасно:p
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,804
29,784
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Land OF The Dead e dobra igra. :)

Да одлична игра само брзо здосадува, штета првите неколку дена бев тотално импресиониран од неа :bravo:

Иначе би ги додал Фир 1,2 Дум 3 и Ејлиен вс предатор :isplashen:
 

gokica

Модератор
13 јуни 2009
8,822
11,386
gokica's setup  
Processor & Cooler
i7 2600K & Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V Pro GEN 3
Storage
Samsung 850 Pro 256GB
PSU
Cooler Master V850
RAM
16GB 1333Mhz Kingston Value
Video card
ASUS Strix RX570 OC
Case
HAF 932
Mouse
Logitech G502 Proteus Core
Keyboard
Logitech K800
Audio
ASUS Xonar ST
Monitor
Dell UP3216Q
OS
Windows 7, 8 & 10
Resident Evil 5 (можда е спомната и во тој случај извинување од мене).
 

facebuk

Intern
21 февруари 2010
33
0
епа јас ќе ви кажам call of cthulhu dark corners of the earth
не ми кажувајте не е страшна, ај пробајте играјте ја вечер сами во темница и со слушалки па кажувај те ми.
можам да ви најдам и линкови само да превземам ќе има и да си спуштите од кај потписот мој.
играва е ХОРОР и doom 3 ви ј апрепорачувам.
 

NetworX

Intern
3 мај 2009
959
46
Прв пат кога ја играв FEAR беше на звучници на појачачо и се укакав:)) 2ката е многу подобра :bravo:
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
И јас планирав да ја симнам Dead Space, изгледа интересно.
Ај види каква е па остај некој коментар/скриншот, да знаеме дали ја бива или не ја бива.

Јас ја свртев Deadspace пред некоја недела на PS3.
Препорачувам прво анимираниот филм да го гледате, зашто играта продолжува таму филмот кај што завршува. Многу поинтересно е така.

Инаку за самата игра можам само да кажам UNBELIEVABLE!
Графиката е страшно добра, gameplayot исто така, интересни оружја и таскови. Има сосема иновативен начин за прикажување на health, муниција, мапи и слично.
За аудиото неможам ни да опишам, психоделија тешка. Цело време некои ненормални звуци и музика има во позадина. Играта не се игра сам во темница.

Еве ви неколку скриншота

dead-space-20080711103609392.jpg


Dead-Space-Unlocker_3.jpg


dsgcs.jpg


И едно клипче за интерфејсот. МОРА да ја играте! :)

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=m6q25GbFBRw[/ame]
 

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
Fallout 3, класично RPG ама има хорор елементи, постапокалиптична атмосфера мутанти колку да сакаш, особено е страшно кога си во темен ходник муницијата при крај а на тебе налетува некој feral ghoul
 

boro1

Practice makes perfect
13 август 2009
1,647
1,302
boro1's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-6500 3.2GHz
Motherboard
ASUS H110M-R
Storage
840 EVO 120GB + WD 1TB EZEX + WD 640 Blue + 240GB random Chinese SSD
PSU
Cooler Master G450M
RAM
2x8GB DDR4 HyperX Fury
Video card
Gigabyte GTX 1660 Super 6GB
Case
SAMA Black Widow Silent Gaming
Mouse
Razer Viper Mini
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Audio
Panasonic SA-HT500
Monitor
DELL P2414H
OS
Windows 10 Pro 64-bit
F.E.A.R 2 (леле тоа девојчето, :isplashen: ) L4D 1 i 2 (не се толку јаки како феар, ама сепак не ја играјте сами во темно :D)
 

facebuk

Intern
21 февруари 2010
33
0
дојдов до едно откритие.
half life 1 сам(никој да нема дома), во темна соба, со слушалки в крај пуштени, и во мрачните вентилации со flash light и ќе видите дека ќе скокнете од стол.
јас ко ја играв 4 пати по ред скокнав од стол од страв.
 

vlavot

Unstoppable
29 октомври 2009
3,149
3,034
vlavot's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-2500k (4.6Ghz OverClocked) + Corsair H80i
Motherboard
Asus Sabertooth P67 B3 Rev 3.0 TUF Military-Grade
Storage
Samsung 840 pro 256 GB + WD5000AAKX SATA3 500GB Blue
PSU
Chieftec APS-650CB A-135 80PLUS
RAM
Kingston Hyper X Genesis 2X4GB DDR3 1866Mhz Dual-Channel
Video card
Asus Radeon R9 290 4GB + NZXT KRAKEN G10 & Corsair H55
Case
Cooler Master CM Storm Trooper
Mouse
Corsair Vengeance m95 White
Keyboard
Cooler Master Storm Trigger Z Cherry Mx Brown
Audio
Marantz PM6005 + Wharfedale Diamond 9.6
Monitor
Dell UltraSharp U2414H 24''
OS
Windows 10 Pro X64
Gears Of War 1 za pc, lele edna od najjakite igri sto sum ja igral, veruvajte podobra igra zdravje, eve vi linkce, onaka trailer http://www.youtube.com/watch?v=ccWrbGEFgI8&feature=related drugo dead space, igram malku seecka ama nogu strasno em oti e ja igram vo 5.1 lele nogu strasno na momenti, gasam i disham, isto i metro 2033 noogu jaka igra, ama neam config da ja igram, ako imate igrano pisite impresii, dali e dobra pozz :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
44,156
Мислења
879,154
Членови
30,784
Најнов член
edwardleo
На врв Дно