1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Хорор игри

Дискусија во форумот 'Игри' започната од shevchenko, 3 Декември 2007.

 1. shevchenko

  shevchenko
  Intern

  4
  0
  30 ноември 2007
  igrate li horror igrici i daj predlozete nekoja dobra
   
 2. DaRkSlidE

  DaRkSlidE
  Intern

  152
  2
  14 Мај 2007
  Последна добра хорор игра што сум ја играл е Silent Hill 4 - The Room. Ти ги препорачувам сите делови од Silent Hill.

  http://en.wikipedia.org/wiki/Silent_Hill

  Поздрав! :rolleyes:
   
 3. neW1

  neW1
  Gaining Experience

  670
  136
  10 Мај 2007
  Според сите тројката е најдобра од овој сериал.Ја играв јас и четворката ама не ги можам бе, многу ми се спори некако...
  А за страшни, не се баш.
  Од хорор игри можам да ја препорачам Call of cthulu:Dark corners of the earth ;)
   
 4. psybaron

  psybaron
  Intern

  745
  48
  10 Април 2007
  call of cthuclu e mnogu dobra.

  mozda treba da ja probas i Bioshock. mislam deka i ona e prilicno gadna i interesna.
   
 5. MARTIN_MKD

  MARTIN_MKD
  Intern

  419
  2
  27 ноември 2007
  horror

  Probaj ja DOOM3 (ako ne si ja igral do sega) za mene toa e najdobrata horor igrica na site vreminja ili nesto od ponovite Biosock ili Clive Barker's Jericho
   
 6. taranenik

  taranenik
  Intern

  555
  13
  12 Јуни 2007
  obscure i Obscure 2 se isto taka dobri, Resident Evil site prodolzenija.
   
 7. vik

  vik
  Intern

  1,936
  31
  14 Април 2007
  Јас ќе речам Doom3 многу јака игрица и и понекогаш доволно страшна да те извај од чорапи.
   
 8. drown

  drown
  Master

  1,455
  213
  8 Март 2007
  Машко
  Нинџа
  Quake, првиот дел :isplashen:
   
 9. LiquidWorm

  LiquidWorm
  Администратор

  2,667
  183
  26 Март 2007
  The Suffering или Clive Barker's Undying :bravo:
   
 10. petar.bt

  petar.bt
  Intern

  731
  20
  12 Август 2007
 11. montezuma

  montezuma
  Intern

  40
  3
  7 ноември 2007
  Машко
  Fear, Resident Evil

  ako mi tekne use nekoja ke pisam
   
 12. StarBuck

  StarBuck
  HC

  1,295
  48
  16 Февруари 2008
  QA
  :bravo:
   
 13. IT member

  IT member
  Intern

  274
  1
  21 Декември 2007
  Resident Evil !!! spored mene edna od najstrasni... :S
  Ednas pred nekolku god. ne mozev da zaspijam, mi izletuvaa mutanti
  pred oci... ( strasno) :D

  :lol:
   
 14. ''TcM>>

  ''TcM>>
  Intern

  961
  38
  6 Јануари 2008
  Машко
  Abe begaj kakvi horor igri. Zemi tamu igraj ja super mario, a ne tuka horori puff posle da mi e strav krevetot da si go namestam posle 12 saat :p

  Ali da vi dadam i moj predlog eve link za scarryyy:isplashen::
  http://compactiongames.about.com/od/topgames/tp/scarygames.htm

  Nego edinstvena igra nakoja sum se zadrzal (od ovakov zarn) e Half-Life, i interesna mi bese :)
  pozz
   
 15. Fiasco

  Fiasco
  Gaining Experience

  3,036
  203
  2 Март 2008
  edna stara igrica.. na vremeto bese hit :)

  The Mummy
   
 16. StarBuck

  StarBuck
  HC

  1,295
  48
  16 Февруари 2008
  QA
  Незнам за сега ама во времето кога излезе, пред 6-7 години може и јаче, AvP (Alien vs Predator) беше доста напета :) (probably still my favorite)
   
 17. psybaron

  psybaron
  Intern

  745
  48
  10 Април 2007
 18. ^^GoRiLLaZ^^

  ^^GoRiLLaZ^^
  Intern

  70
  15
  7 Април 2008
  Машко
 19. dulemk

  dulemk
  Gaining Experience

  1,049
  53
  11 Јануари 2008
  Добар избор, поготово втората, можеби зошто одамна сум ја играл.
   
 20. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  296
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
  Call of Chulthu e прекрасна!

  :)):))
   
 21. StarBuck

  StarBuck
  HC

  1,295
  48
  16 Февруари 2008
  QA
  God damn it... сега ќе треба пак да ја инсталирам... :))

  [​IMG]
   
 22. psybaron

  psybaron
  Intern

  745
  48
  10 Април 2007
  @StarBuck

  haha.. zvucis kako nekoj amerikanec od teksas. :DDD God damn it.


  Ej da..i da dodadam.
  Painkiller e mnogu dobra isto! Ja obozavam taa igra.
   
 23. The Shadow

  The Shadow
  Intern

  576
  5
  30 Март 2008
  more zemi ja condemned:criminal origins.Cela nok gi sanjav tie tipovite so idat po zidovi ko nekoi pajaci mornicavo i ludo mora da ja probas.
   
 24. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  Mr. Sensei

  4,832
  820
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist
  Super igra samo malce grozna.. :D
  Ama sepak mnogu vozbudliva igra..Mnogu mi se dopadna toa shto ima super efekti, i mnogu zakon muziche vo pozadina :D
   
 25. StarBuck

  StarBuck
  HC

  1,295
  48
  16 Февруари 2008
  QA
  Хаха.. once again, I agree... Ист вкус имаш со брат ми :))
   
Слични теми
 1. Andrijeski
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,235
 2. ''TcM>>
  Одговори:
  32
  Прегледи:
  3,145
 3. psyside
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  998
 4. psyside
  Одговори:
  27
  Прегледи:
  2,623
 5. lynx
  Одговори:
  420
  Прегледи:
  33,176
Вчитување...

Сподели

Вчитување...