• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

XML и Flash Projector

  • Ја почнал/а темата
  • #1

MushRoom

Intern
2 октомври 2007
41
1
Знае некој да ми помогне како да embed-увам xml фајл во .exe? Читав по форуми дека е пробематично, ама и не ми мисли веќе главата во 4:30 :plachko2:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,754
Мислења
864,034
Членови
30,089
Најнов член
kenzo
На врв Дно