• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Проценка Xigmatek NYX-3F

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
947
587
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
ако има "смисла" би можело да иде на продажба...

комплет со 3 кулери (спреде), како и зачувана комплет кутија како од фабрика за со него

спецификации кај овде

некоја слична понуда кај овде
 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
8,380
10,344
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Како е со проток на воздух? Пошто ја гледам сликава и не ми е јасно, а сакам mATX да земам.

1638721517072.png
 

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
947
587
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
@ARMac не ми дава ПП...
пиши ми ако сакаш тел да се чуеме поконкретно
(да ти учинам како на повозрасен член)...
 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
8,380
10,344
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
947
587
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
е ДА, за таа солуција би ти било потребно мин 4 * 3,5“ слота ,
ова куќиште претежно е ООК за стандардно секојдневно машинче
компактно за да се смести некаде и да се сурфа и гејма на него...
и јас од скоро би преферирал поглозмазни „куќариња“ за домашен сервер...
 

Dajman

On your way to fame
19 септември 2020
384
651
Мрзен Ораовец

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
947
587
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
Искрено вакво искуство имам можам да споделам...
па оценувате колку е лошо или добро...
Има три предни вентилатори за кои има луфта процеп страничен на преден стаклен панел...
Со прв процесор не сум мерел
мислам дека беше окулу 65w со stock AMD cooler...
Вториот 115w некаде ми вадеше некаде 55 Целзиус Макс,
ама со AMD Wrath
(во двата случаи има еден заден што влечит нанадвор топол),
и ко што вика комшијата со негов русичен речник во претежно (атрофирачка)
јас би рекол латентна функција,
(бидејќи не преферирам да си цедам енергија со Modern Warfare особено на биро)...

Режија добро се изразив или покакав нечие его?

Sent using Tapatalk
 

damil

Practice makes perfect
2 јануари 2015
885
1,000
Без графичка е супер, ставиш ли графичка мора да се извади стаклото напред. Џабе се вентилаторите кога стаклото е преблиску.
 

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
947
587
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
со гGPU о користев тиа куќаре ама никогаш не гејмав
 

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
947
587
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
комплет и кутија и стирпори и креп трака...

пакувам да ти е мерак да потрошиш два саата у отпакување!!!
 

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
947
587
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
1500мкд... После оваа цена мажам само да го пренаменам во ноќна црвена ламба...само 3кулери се 1000че... Поздрав друштво

Sent using Tapatalk
 

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
947
587
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
евентуално пред пренамена можам да понудам 100че мкд за карго трошоци за префрлање на куќарето...
цена му е 1500мкд...

бамп
 

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
947
587
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
следува 4ти заден влечен вентилатор идентичен ко останатите предни три ...

цена со него сега му е 1700мкд...
 

Bate Sase

Gaining Experience
27 мај 2021
179
146
Недојдија
1500мкд... После оваа цена мажам само да го пренаменам во ноќна црвена ламба...само 3кулери се 1000че... Поздрав друштво

Sent using Tapatalk
Слабо си стоеш на збор.
Нејсе, понуда за со само два кулера 1000че и тоа карго на твој трошок?
 

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
947
587
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
1100 "прекусила" за со два кулера и ќе може да го земеш...

Sent using Tapatalk
 

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
947
587
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
гаранција ти е реномЕ... кога че вадам трет кулер да бидат два че ти сликам... ти само прати крипто или плати преку банка и за друго не му се секирај...
 

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
947
587
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
Честито нека му е на Папсен... Ќе има светлосна Шах машина...

Sent using Tapatalk
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,174
Мислења
879,569
Членови
30,802
Најнов член
nestorosky_187
На врв Дно