1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Xiaomi Router 3G AC1200

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Delicon, 31 Јули 2018.

Тагови:
 1. Delicon

  Delicon
  Gaining Experience

  755
  173
  10 Јуни 2007
  Продавам Xiaomi Router 3G AC1200 користен една недела.
  Како нов, без знаци на користење.

  • Процесор: MT7621A MIPS dual-core 880MHz
  • RAM: 256MB DDR3 1200
  • ROM: 128MB SLC Nand Flash
  • USB: 3.0
  • 5Ghz: 2x2 (866mbps)
  • 2.4Ghz: 2x2 (300mbps)
  • неколку custom firmware-и (доаѓа со оригиналниот)
  • мобилна апликација за полесно управување

  Го продавам бидејќи во меѓувреме ставив оптика од Телеком.

  w.jpg
   
 2. VerifiedUsers Overlay
  HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,267
  4,779
  4 ноември 2013
  Машко
  На Daniel86 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,444
  6,554
  27 Март 2014
  Околу 40-тина долари оди ова. Со оглед на тоа што само една недела е користен, одземи 200 до 500 денари, и по остатокот треба да се продаде. греота е ова да се работи со шток фирмвер. падаван строго !
   
  На Zippo му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Delicon

  Delicon
  Gaining Experience

  755
  173
  10 Јуни 2007
  Каде оди 40 долари, во мк?
   
 5. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,444
  6,554
  27 Март 2014
  Во Кина другар.
   
 6. VerifiedUsers Overlay
  Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,759
  7,207
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Ајде дајте проценки, јас имам потреба од вакво рутерче.
   
 7. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,444
  6,554
  27 Март 2014
  Измена... Изгледа цената на рутерчево е покачена од кога последен пат ги гледав. околу 50-тина долари се движи, незнам зошто, порано се продаваше по 40 долари некаде. Така да реална проценка, на една недела користен рутер е околу 2000, можеби нешто над тоа рецимо 2200 е плафон цена за рутеров. Кој и да го земе, ОБАВЕЗНО флешување со Падаван истата секунда кога ке го извади од кутија. Не вреди да се користи со шток, кога Падаван е екстра стабилен и Bug Free firmware. Работи беспрекорно, и на ЛАН вадите комотно над 900mbps, тестирано (слика во прилог). тестот е правен преку мрежа со USB3.0 во портата.
   

  Прикачени датотеки:

  • router2.png
   router2.png
   Големина:
   171.5 KB
   Прегледи:
   91
  На Daniel86 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Zippo

  Zippo
  On your way to fame

  806
  708
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
  43$ на али испорака за 15 дена. Моја проценка 40$

  Испратено од Nexus 6P
   
 9. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,508
  1,965
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  Јас ваков рутер купив пред скоро година дена, од @DrMTR ако не се лажам, по цена од 2000 мкд. Исто беше нов или скоро нов, не се сеќавам.

  Моја проценка, 2000 мкд.
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 10. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,484
  1,802
  5 oктомври 2007
  Машко
  Kakov e ovoj oglas bez cena i bez procenka ?
  I jaa cekam cena da go stavam mesto T-home gluposta za wifi. Normalno posle @Dabiel86 on prv bese zainteresiran.

  Za onie sto go imaat. Dali moze da raboti vo Universal Repeater mod?

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
 11. Delicon

  Delicon
  Gaining Experience

  755
  173
  10 Јуни 2007
  Ајде оди на продажба за 2000ден.
   
  На Daniel86 и Zippo им се допаѓа ова.
 12. Zippo

  Zippo
  On your way to fame

  806
  708
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
  @Daniel86 Земај, ова е добра понуда и фер цена.
   
  На Daniel86 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,484
  1,802
  5 oктомври 2007
  Машко
  Ima li univerzal router mod. Da go koristam ponekad kako extender?

  @Daniel86 Ako ne go zemas da go taksam jas?

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
 14. VerifiedUsers Overlay
  Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,759
  7,207
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Го добивме колатаааааа :D @marv бачко морам да земам гигабитен рутер со ац, единствено што се нуди овде е тенда менда, и искрено не ми се комплицира живот додатно со нив покрај тињата рутер од вип, микротикот со тие преференци ми е малку солен за мои потреби, а и не го владеам баш RouterOS, така да ова некако ми дојде таман.
  Ако сакаш, имам едно микротикче за тебе само не е гигабитно ;)
   
  Spamalot, STEFF, Zippo и на уште 1 им се допаѓа ова.
 15. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,484
  1,802
  5 oктомври 2007
  Машко
  Лапај одма. Мене ми е првенствено за вифи, така да гигабит за по дома и не ми е нешто маст. Кое микротик, пиши ми, и цена, да разгледам.

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
 16. Delicon

  Delicon
  Gaining Experience

  755
  173
  10 Јуни 2007
  На Daniel86 и HardCorec им се допаѓа ова.
 17. VerifiedUsers Overlay
  HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,267
  4,779
  4 ноември 2013
  Машко
  @Daniel86 (буљаш) со здравје да си го користиш, убаво рутерче лапна.
   
  На Daniel86 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. VerifiedUsers Overlay
  Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,759
  7,207
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  @HardCorec (да ми се љуљаш) поубав да си купиш братко. Се надевам нема веќе да те малтретирам со мреживе :D
   
  На Zeddomazed и HardCorec им се допаѓа ова.
 19. VerifiedUsers Overlay
  HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,267
  4,779
  4 ноември 2013
  Машко
  Абре за тебе нема никаков проблем, во 3 после полноќ да ме бараш ке дигнам телефон :D
  Се надевам ке си го решиш проблемот... ама како ти е тргнато мислам оти ке треба да бараш друг лаптоп, тој што го имаш НЕ Е НОРМАЛЕН! :D
   
  На Daniel86 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. VerifiedUsers Overlay
  Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,759
  7,207
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Замисли ти стига порака од Даниел електроничар у 3 сабајле у која ти вика дека те сака... има девојка ти низ прозор да те исфрли ахахаххаха
  Ако и со ова не сака, има да го фрлам до кај тебе право у она енѕероно сосе пљачки :D
   
  На Zeddomazed и HardCorec им се допаѓа ова.
 21. VerifiedUsers Overlay
  HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,267
  4,779
  4 ноември 2013
  Машко
  Брат... ова само така го кажав, не мислев сериозно :D
  Чекам да ми пратиш фотка од тестот (осеќам оти ке се искинам од смеење) :oh::oh::oh:
   
  На Daniel86 му/ѝ се допаѓа ова.
 22. VerifiedUsers Overlay
  Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,759
  7,207
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника

  Screenshot_2.png
  Screenshot_1.png
  Тикви да јадеш педер еден ахаххахахахахах, лаптопот не ми чинел ова она :oh::oh::oh::oh: го усравме огласов бе гејчо :D
   
  Zeddomazed, borcep и на HardCorec им се допаѓа ова.
 23. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,444
  6,554
  27 Март 2014
  @Daniel86 флешувај Padavan, не го мачи машинчето.
   
  На Zippo му/ѝ се допаѓа ова.
 24. VerifiedUsers Overlay
  Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,759
  7,207
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Имаш некое добро туторијалче? Да не морам да палам програматор после :D
   
 25. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,444
  6,554
  27 Март 2014
  Следи го ова,  Имаш и линкови од софтверот во опис. Ти треба виртуелна машина само. Јас по ова флешував 3 рутери без проблем. Ако ти дава грешка при флеш, направи рестарт на вирутелката. Кај мене така требаше.
   
  На Daniel86 му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Zippo
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  597
 2. gremlin

  Проценка Xiaomi MI Router 3

  gremlin, 29 Март 2018, Во форумот: Продавам
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  611
Вчитување...

Сподели

Вчитување...