1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Xiaomi Redmi Note 7 4/64

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од bobson, 18 Април 2019.

 1. bobson

  bobson
  Gaining Experience

  800
  412
  29 Јануари 2009
  Ако може една проценка за Xiaomi Redmi Note 7 Space black 4/64 земен денеска (18.04) од телеком со гаранција од 2 години.

  Телефонот е одпакуван и активиран, користен е неколку минути во салон додека го активираат.

  Xiaomi Redmi Note 7 - Full phone specifications
   
  stranger777, bugarce и на Lokvan им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,648
  2,949
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
 3. highflyer

  highflyer
  Gaining Experience

  241
  170
  3 Јануари 2010
  Машко
 4. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  643
  670
  7 Февруари 2013
  Машко
  Студент, Информатика
  Во телеком е 15к, во Анхоч 17к, вака на форум 12к :)
   
  На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
 5. VerifiedUsers Overlay
  olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,502
  3,407
  11 Декември 2008
  Машко
 6. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,921
  4,033
  28 oктомври 2008
  +1:)
   
 7. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,525
  3,538
  1 Септември 2011
  Машко
  Со самото тоа што ти го активирале,одма се рачуна како половен.Затоа јас кога купувам моб нов,а ми е за продавање,инсистирам да не ми го активираат и отвараат,затоа што одма идам во загуба на пари.

  Моја проценка би била некаде 180-190 евра.
   
 8. aleksandardespotovikj

  aleksandardespotovikj
  Gaining Experience

  933
  412
  7 Март 2014
  Машко
  Неможе а да не се отвори кутијата, како ќе пополнат гаранција ? Во некои салони со намера го вклучуваат за да се увери корисникот дека е телефонот е во ред.
   
  На viktooooor и olikomerc им се допаѓа ова.
 9. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,525
  3,538
  1 Септември 2011
  Машко
  Си имаат они гаранции во салоните,надвор од кутиите,бар за тоа не им е проблем.Телефонот чим е нов,нема зашто да го вклучат,и да не е ок ете телефонот нема одма нов да ти дадат,него ке го пратат во сервис.
   
 10. aleksandardespotovikj

  aleksandardespotovikj
  Gaining Experience

  933
  412
  7 Март 2014
  Машко
  Незнам за другите ама јас кога имам зимано тел со договор од оператор секогаш ја отварале кутијата, и ја пополнуваат гаранцијата што е веќе внатре.Ако го влкучат телефонот пред тебе и после тоа излезе нешто проблем тогаш ќе го пратат на сервис, што не е случај ако не го пуштат, ако го вратиш после 1 ден ти следува нов.
   
 11. VerifiedUsers Overlay
  HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,117
  4,271
  4 ноември 2013
  Машко
  Значи штом го уклучиле во салон тогаш треба да го поклони бидејќи не вреди? Проценкиве се лудница, стварно.

  Се сложувам со @Tomislav96 , телефонот испод 12к да не го даваш.
   
  На Draynor и olikomerc им се допаѓа ова.
 12. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,525
  3,538
  1 Септември 2011
  Машко
  До сега јас не сум видел вакво нешто,дека ке ти дадат одма нов,тоа бар кај нас во Мк не функционира.Одма ти викаат носи го во сервис,а јас сум купил од т-моб на времето п10 хуавеи,и напоменав да не се отвара,дома сакам сам да си го отворам,ми рекоа ок нема проблем,извади гаранција девојката,поплни и чао пријатно.

  Но да не идеме офф топик,кажав моја проценка.
   
  На aleksandardespotovikj му/ѝ се допаѓа ова.
 13. aleksandardespotovikj

  aleksandardespotovikj
  Gaining Experience

  933
  412
  7 Март 2014
  Машко
  Моја проценка 10 500 11к за брза форумска продажба, на оглас 12к.
   
 14. VerifiedUsers Overlay
  cele_x

  cele_x
  Gaining Experience

  364
  495
  2 Септември 2012
  Машко
  Исто како @HardCorec
  12k супер форумска реална цена
   
 15. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  520
  129
  21 ноември 2009
  Машко
  11000 ден. за брза продажба, а 13000 ден. доколку сакаш да чекаш
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Balanar

  Balanar
  Practice makes perfect

  1,012
  1,054
  6 Декември 2016
  Машко
  @DaVoRkNe - Не претерувај бе, аман. Од салон му го отвориле, ПОЛОВЕН бил ццц
   
  Draynor, DaVoRkNe, aleksandardespotovikj и на уште 1 им се допаѓа ова.
 17. ТАТА_МАТА

  ТАТА_МАТА
  Practice makes perfect

  1,332
  1,450
  25 Март 2013
  Машко
  Ма штом го отвориле-готово, 100 евра нека го даде.

  За половни производи користени по повеќе од година дена се даваат проценки од -20% од продажната, за нов телефон на кој на гаранцијата пишува дека е земен денес се даваат проценки од -40%.

  12-13000 денари е мојата проценка
   
 18. Balanar

  Balanar
  Practice makes perfect

  1,012
  1,054
  6 Декември 2016
  Машко
 19. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,921
  4,033
  28 oктомври 2008
  Мене само ме буни тоа "активиран". Вклучен за проверка е едно, активирање е сосема друго. Доколку е само вклучен, нема разлика дали е отворен или не, но ако е ставана сим картичка, правени се профили и слично, тогаш не би го квалификувал како нов.
  Сепак, ни тоа не би влијаело толку на цената. 12.000 е топ цена за тој телефон во моментов.
   
 20. Borsa

  Borsa
  On your way to fame

  868
  524
  10 oктомври 2011
  Машко
  Машински дизајн
 21. bobson

  bobson
  Gaining Experience

  800
  412
  29 Јануари 2009
  Јака дискусија сте затерале, под активирам мислам на тоа што на телефонот е направено првичното подесување при вклучување и одлепена е фабричката фолија онаа со спецификации и чуда. Сим картичка нема ставано или подетално подесување како гугл акаунти и слично не е правено на него.

  Како и да е благодарам за проценките.

  Телефонот оди на продажба, цена: 12000 МКД.

  Веќе имам неколку членови кои ми пишаа приватна порака така да им давам предност на нив, за сите други слободно пишете ми порака.
   
  aleksandardespotovikj, olikomerc, Banjifiko и на уште 1 им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. omegaRED
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  1,540
 2. spiritBreaker
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  407
 3. DonFrozex
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,067
 4. olikomerc
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  595
 5. olikomerc
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  522
Вчитување...

Сподели

Вчитување...