1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Xiaomi Redmi Note 5A (Y1 lite)

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од -={K-O-R-U-N}=-, 20 Декември 2018.

 1. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,339
  1,353
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Телефонот е одлично зачуван, нема гребнатинки, со ептен минимални траги на користење на задната долна страна, скоро неприметни, се направија додека да се купи маската.

  Доаѓа во оригиналното пакување со оригиналниот полнач и кабел и гратис силиконска маска.

  5.5 " IPS display
  16 GB memory
  2 GB ram
  13 MP back / 5 MP front camera
  Повеќе инфо

  Има гаранција до 30.01.2020.

  Цена: 4999 ден.

  redmi note 5a.jpg
   
  Zeddomazed, cele_x и на TylerMkD им се допаѓа ова.
 2. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,339
  1,353
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
 3. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,339
  1,353
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
 4. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,339
  1,353
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC

Сподели

Вчитување...