1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Xiaomi Redmi Note 4 Pro Prime 4/64

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од DonFrozex, 4 Јули 2017.

Тагови:
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. VerifiedUsers Overlay
  DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  891
  1,042
  9 Јуни 2011
  Машко
  Се продава Redmi Note 4 Pro 4GB RAM / 64GB ROM

  Телефонот е предобар, без ниедна маана, со едни од најјаките перформанси моментално на пазарот.
  Користен е помалце од месец дена (тие што ме знаат - знаат кога ми стигна телефонот), зачуван беспрекорно, без гребнатинка, дамки, или фабрички/софтверски проблеми.

  Причина поради која го продавам (планирам да го заменам) е тоа што ми е многу голем кога го носам во џеб, а не сум фан на оние ташничките такозвани педерки :p

  Со телефонот следуваат:
  * заштитно стакло (Tempered glass),
  * силиконска сива футрола
  * FastCharge полнач
  * Оригиналното пакување.

  Да не ја тупам многу, еве линк од огласот кој вчера го пуштив, таму имам детално све опишано:
  Xiaomi Redmi Note 4 Pro - 4GB RAM - 64 GB ROM
  (Се надевам не кршам некои правила со објавување линк од огласник?)

  Единствена разлика е што сум спремен да го дадам (на член од форумов) под наведената сума на огласот.

  п.с. Ако има некој Note 4 или сличен модел, 5-инчен и сака замена (со Ваша доплата секако) - отворен сум и за тоа.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  891
  1,042
  9 Јуни 2011
  Машко
 3. VerifiedUsers Overlay
  DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  891
  1,042
  9 Јуни 2011
  Машко
 4. VerifiedUsers Overlay
  DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  891
  1,042
  9 Јуни 2011
  Машко
 5. VerifiedUsers Overlay
  DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  891
  1,042
  9 Јуни 2011
  Машко
  Како да сменам статус во „Продадено“ ?
  Или тоа модовите го прават?
  Ако е така, може статус Продадено и клуч.
  Фала.
   
Слични теми
 1. omegaRED
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  1,561
 2. sasoxmkd

  Проценка Redmi Note 2 Prime Grey

  Одговори:
  7
  Прегледи:
  769
 3. spiritBreaker
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  419
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...