1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Xiaomi Redmi Note 4 Global Edition 5.5-inch 3GB RAM 32GB ROM Snapdragon 625 Octa-core

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Martinovski, 17 oктомври 2017.

Тагови:
 1. Martinovski

  Martinovski
  Gaining Experience

  590
  290
  4 oктомври 2011
  Ајде проценка нека е овој па да формирам цена :) Користен е 4 дена од моја страна MIUI да го видам каков е.. Нит лепенки имам тргнато од задната страна а ниту од полначот, се' си се оригинал, гаранција нема :noonecare:


  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На kirev му/ѝ се допаѓа ова.
 2. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,628
  3,764
  1 Септември 2011
  Машко
  Гаранција има?од каде е купен?
   
 3. Martinovski

  Martinovski
  Gaining Experience

  590
  290
  4 oктомври 2011
  Купен е од banggood, јас лично не верувам дека некој го пушта телефонот до Кина за да го сервисираат, па затоа и пишам нема гаранција :)
   
 4. masterwu

  masterwu
  Gaining Experience

  474
  361
  11 Февруари 2016
  Машко
  7700-8000 ако не си платил данок, ако си платил, додади 18%.
   
 5. Martinovski

  Martinovski
  Gaining Experience

  590
  290
  4 oктомври 2011
  [​IMG]

  Хаха, ајде проценки
   
  На uwemi и [email protected]@[email protected]@N им се допаѓа ова.
 6. Kajsibebraat

  Kajsibebraat
  On your way to fame

  1,424
  846
  1 Април 2012
  Машко
  Другар не можам да те контактирам по ПП, пиши ми кога ќе оформиш цена.
   
 7. Martinovski

  Martinovski
  Gaining Experience

  590
  290
  4 oктомври 2011
  Резервиран за Кајсибебраааааат :eek:
   
  На Kajsibebraat му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. spiritBreaker
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  433
 2. Martinovski
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  942
Вчитување...

Сподели

Вчитување...