1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Xiaomi Redmi Note 3 Pro 32GB/4GB

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Deksa, 20 Јануари 2020.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  407
  274
  9 Февруари 2012
  Машко
  Ве молам проценка за телефонот па ќе одлучам според цената дали ќе оди на продажба.

  Комплет со кутија, оригинален полнач, кабел
  Гаранција истечена (купен од МИ Сторе МК)
  Нов дисплеј без гребка
  Има дентови на маската
  Батерија 2-3 дена (2 дена со многу користење)

  Спецификација:
  Xiaomi Redmi Note 3 - Full phone specifications

  Слики:
  Imgur

  Едит: Во насловот по грешка пишав 4ГБ РАМ молам Модератор да корегира во 3ГБ.
   
  На mrkela2009 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,814
  3,979
  1 Септември 2011
  Машко
  3k
   
  На Deksa му/ѝ се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,274
  8,688
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
   
  На Deksa му/ѝ се допаѓа ова.
 4. VerifiedUsers Overlay
  psyside

  psyside
  Rising Star

  26,114
  26,796
  4 Септември 2008
  4
   
  На Deksa му/ѝ се допаѓа ова.
 5. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  317
  282
  9 Јули 2018
  Машко
  3500
   
  На Deksa му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  407
  274
  9 Февруари 2012
  Машко
  Фала ви другари на проценките, нека оди на продажба 4.000 денари има и една маска Нилкин со него, малце е избледена на ќошевите, ама брка работа.
   
 7. Викса

  Викса
  On your way to fame

  518
  647
  12 Март 2011
  Машко
  Телефонов сеуште работи одлично после 3 години користење, татко ми е презадоволен :)
   
  На Deksa му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  407
  274
  9 Февруари 2012
  Машко
  Мазга
  Ама ај да се подновам и јас со некој телефон :)
   
  На Викса му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  407
  274
  9 Февруари 2012
  Машко
 10. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  407
  274
  9 Февруари 2012
  Машко
  3.500

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
 11. JasSum

  JasSum
  Practice makes perfect

  1,777
  1,890
  8 Мај 2007
  Машко
  Дисплејот е нов, сменет, со оригинален/заменски... Или е како нов, неоштетен.
   
 12. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  407
  274
  9 Февруари 2012
  Машко
  Smenet e so nov vo mobelix, bese puknat. Kakov e staven neznam iskreno, no si raboti.

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
 13. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  407
  274
  9 Февруари 2012
  Машко
  Bump

  Sent from my SM-G965F using Tapatalk
   
 14. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  407
  274
  9 Февруари 2012
  Машко
  3000 den do nedela
   
  Последна промена: 1 Февруари 2020
 15. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  407
  274
  9 Февруари 2012
  Машко
  3.000 fiksno

  Sent from my SM-G965F using Tapatalk
   
 16. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  407
  274
  9 Февруари 2012
  Машко
  Kluc

  Sent from my SM-G965F using Tapatalk
   
Слични теми
 1. spiritBreaker
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  476
 2. Martinovski
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  957
 3. Musho
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,330
 4. Nem_Akata
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  711
 5. olikomerc
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  609
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...