1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Xiaomi Redmi 7A black

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од BaDMaN, 28 Јануари 2020.

 1. VerifiedUsers Overlay
  BaDMaN

  BaDMaN
  Gaining Experience

  115
  94
  26 Април 2007
  Се продава нов неупотребуван Xiaomi Redmi 7A со гаранција, купен на 21.01.2020 од A1


  12MP rear camera with large 1.25μm pixels | 5MP front camera
  13.84 centimeters (5.45 inch) HD+ full screen display with 1440 x 720 pixels resolution
  Memory, Storage & SIM: 2GB RAM | 16GB internal memory expandable up to 256GB | Dual SIM (nano+nano) dual-standby (4G+4G)
  Android Pie v9.0 operating system with 2.0Ghz Snapdragon 439 octa core processor with 12nm FinFET technology
  4000mAH lithium-polymer battery

  Подетално:
  Xiaomi Redmi 7A - Full phone specifications

  Цена: 5,000 денари
   
  На dejan_str му/ѝ се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  BaDMaN

  BaDMaN
  Gaining Experience

  115
  94
  26 Април 2007
Слични теми
 1. StalkeR
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,111
 2. B@N@N@M@N
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  378
 3. STEFF
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  670
 4. bandrej
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  568
 5. JasSum

  Проценка Xiaomi Redmi 2

  Одговори:
  3
  Прегледи:
  380
Вчитување...

Сподели

Вчитување...