1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Xiaomi Redmi 5 Plus 3/32 Gold

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од [email protected]@[email protected]@N, 3 Март 2019.

Тагови:
 1. B@N@N@M@N

  [email protected]@[email protected]@N
  Gaining Experience

  523
  70
  28 Септември 2008
  Здраво дечки, ќе ве молам проценка за телефончево.

  Xiaomi Redmi 5 Plus Gold, глобална верзија, со 3GB РАМ и 32GB внатрешна меморија.
  Купен е нов во ВИП на 26.06.2018, што значи има уште 16 месеци гаранција во Hi Store.
  Телефонот е во 10/10 козметичка состојба, како нов, нема никакви грепки, знаци на употреба и слично.
  Го продавам комплет со оригиналната кутија, гаранција, полнач и проѕирната силиконска маска што доаѓаше со него во кутијата.

  Специфкации:
  - Екран 5.99" Full Screen Display 18:9
  - Snapdragon 625 Octa-Core процесор
  - Задна 12MP камера + Предна 5MP со блиц
  (одлични фотографии ваѓа ако се инсталира Google Camera)
  - 4000mAh одлична батерија
  - MIUI 10 со основа Android 8.1 Oreo

  Еве и фотки:
  IMG_20190303_170338.jpg
  IMG_20190303_170401.jpg
  IMG_20190303_170824.jpg
  IMG_20190303_171501.jpg
  IMG_20190303_171215.jpg
   
  Последна промена: 3 Март 2019
  На DaVoRkNe и Banjifiko им се допаѓа ова.
 2. alexandar11

  alexandar11
  Gaining Experience

  336
  174
  11 Јануари 2010
  8000

  Sent from my Mi A1 using Tapatalk
   
  На [email protected]@[email protected]@N му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,928
  4,135
  28 oктомври 2008
  6.500 денари (нов е 9.500)
  Малку е нејасно тоа со гаранцијата уште 24 месеци (користен е 8 месеци)
  btw, зошто на страната на HI.mk стои дека е со Snapdragon 425 процесор?
   
  На [email protected]@[email protected]@N му/ѝ се допаѓа ова.
 4. B@N@N@M@N

  [email protected]@[email protected]@N
  Gaining Experience

  523
  70
  28 Септември 2008
  Моја грешка е уште 16 месеци гаранцијата е. На Hi.mk грешка се за Redmi 5 (без Plus) е со 425ка.

  Може да оди на продажба за 6.500 ден. мислам реална цена дека е.
   
  Speedster, Astro и на Banjifiko им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Musho
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,306
 2. Nem_Akata
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  668
 3. Mao
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  753
Вчитување...

Сподели

Вчитување...