Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Xiaomi Poco Проблеми

Miki98

Gaining Experience
13 јануари 2021
515
303
Macedonia Pehchevo [2326]
www.balkan77.com
Здраво ИТ другари
ќе споделам уште нешто со вас
откако го имам купено
Poco F3 8/256gb
Најчесто има неколку проблеми во
микрофонот ми цркна на еднаш,и тоа сите 3,го дадов на Ledikom за сервис, успешно го направиа,но не приметив дека горниот микрофонот пак не работи не ме слушаат кога зборуваме на спектарот кога е пуштен.
И денес уште еден проблем приметив дека сензорот Proximity sensor на airplane мод работи Screenshot_2023-01-03-05-15-38-571_com.miui.cit.jpg Screenshot_2023-01-03-05-16-13-633_com.miui.cit.jpg .
View: https://youtube.com/shorts/xFyzU45Oq0w?feature=share

но не ми дава за да поминам до Pass,едвај се качува стрелката.
Дајте ми некој совет што да направам, пак ли да го однесам при Ледиком?
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
30.079
31.205
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X Predator@ 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Oднеси го.
 

mihovkris

Unstoppable
1 јуни 2016
3.445
3.005
Неготино
Од ледиком го зема? Од друго место што земале, не сум чул некој да се пожалил. Оди барај си друг или пуштај им тестови да им докажеш.
 

maci

On your way to fame
2 април 2008
3.228
815
Ако си го земал од нив,Биди спремен,претпоставувам дека ќе имаш отпор од нивна страна дека ти си крив за се и нема да ти признаат ништо.
 

Miki98

Gaining Experience
13 јануари 2021
515
303
Macedonia Pehchevo [2326]
www.balkan77.com
Од ледиком го зема? Од друго место што земале, не сум чул некој да се пожалил. Оди барај си друг или пуштај им тестови да им докажеш.
Ако си го земал од нив,Биди спремен,претпоставувам дека ќе имаш отпор од нивна страна дека ти си крив за се и нема да ти признаат ништо.
Не од Ледиком не го купив, преку интернет го нарачав.
Да има резерва делови може да се среди,ситен дефект е со сензорот и микрофонот, мислам дека е до софтверот.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.519
Мислења
964.178
Членови
34.887
Огласи
2.610
Најнов член
aleksimonovski
На врв Дно