Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Xiaomi Pad 6

noc32

Gaining Experience
21 март 2016
222
149
Сакам да купам Xiaomi Pad 6, имав шанса да го користам 2-3 минути со тастатурата и пенкалцето и многу ми се допадна.
Мислам дека за лесна домашна употреба ќе врши работа две години. Дали некој го има таблетов да сподели подетално искуство?

Во mi-store го имаат послабиот 6гб РАМ со 128гб меморија, јас го барам тој со 8гб РАМ и 256гб меморија. Им пишав мејл дали ќе го добиваат повторно на залиха па чекам да видам што ќе кажат :)
По други продавници не можам да го најдам.
 

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.360
1.091
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO

kolesk

On your way to fame
6 февруари 2016
421
559
Пред 2/3 месеца, во Србија беше на акција. 20к денари, таблет + тастатура.
Ако си во можност, види и цени кај нив и кај другите комшии.
 

moongose

Unbeatable
19 јули 2013
3.794
4.595
Пред 2/3 месеца, во Србија беше на акција. 20к денари, таблет + тастатура.
Ако си во можност, види и цени кај нив и кај другите комшии.
Да не бил 5-ката на акција? Кај нас тој беше тогаш на акција.
Шестката скоро излезе.

Сакам да купам Xiaomi Pad 6, имав шанса да го користам 2-3 минути со тастатурата и пенкалцето и многу ми се допадна.
Мислам дека за лесна домашна употреба ќе врши работа две години. Дали некој го има таблетов да сподели подетално искуство?
Јас го земав Redmi Pad SE, одлично работи. Овој е уште подобар.
Како што спомнаа, може да е мана тоа што немаат GPS.
 

kolesk

On your way to fame
6 февруари 2016
421
559
@moongose грешка сум бил.
Ми пад 6 + тастатура за 19к денари бил лани, месец Јули. Само што, ценава била за 6гб рам и преднарачка.
Инаку, не е нов моделов, скоро 1 година ќе слави во април.
 

noc32

Gaining Experience
21 март 2016
222
149
Вчера го купив таблетот. Иницијални импресии - одлични. Веднаш си инсталирав Nova Launcher Prime :)
Штета што залихата на Ми Стор е ужасна. Пенкало нема, тастатура нема иако пишува дека имаат тастатура.
Ќе ги најдам на друго место, тоа е.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
46.551
Мислења
964.842
Членови
34.923
Огласи
2.635
Најнов член
williamshakespeare30
На врв Дно