• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Xiaomi Mi10 Pro

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Rac58

Gaining Experience
5 јануари 2017
257
168
Скопје
Продавам Xiaomi Mi10 Pro купен во Телеком, со уште 21 месец гаранција. Телефонот е во безпрекорна состојба, сочуван во оргинална маска и заштитна фолија. Цена 25.000,00 денари.
 

Borsa

On your way to fame
10 октомври 2011
1,055
785
Скопје
Borsa's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 AM4
Motherboard
B450M-HDV R4.0
Storage
500MB HDD + 256GB M.2 SSD
PSU
Cooler master GX 550W
RAM
16GB DDR 4 3200Мhz
Video card
Radeon RX580 4GB
Case
XIGMATEK
Mouse
AULA NOMAD
Keyboard
AULA ASSAULT
Audio
SPEAKER DLS 2115
Monitor
Benq GW2470
OS
Windows 10
Само да не е Mi 10T Pro!
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,055
Мислења
861,101
Членови
29,913
Најнов член
Jinzoo
На врв Дно