1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

xiaomi mi box s

Дискусија во форумот 'Генерална ИТ дискусија' започната од nvidia88, 28 Март 2020.

 1. nvidia88

  nvidia88
  Gaining Experience

  594
  357
  16 Септември 2010
  Машко
  Obezbeduvanje
  Како од наслов,некое мислење за mi box s,(квалитет,слика,брзина)би го зел од ali za 45 evra то ес 2700 ден,гледав на нет,па викаат дека е топ,али сакав некое лично искуство
   
 2. kristijan_m75

  kristijan_m75
  Gaining Experience

  537
  367
  22 Март 2016
  Машко
  Го имам од Јануари се гледа IPTV и филмови на него.До сега сме задоволни,знае некогаш да се укочи/затуца али доста ретко е тоа и со OFF/ON одма се решава.Користиме хд реди телевизор така да за слика неможам ништо специјално да ти кажам,за брзина си е доста респозивно.Прашај што те интересира?

  Sent from my SM-N950F using Tapatalk
   
  На nvidia88 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. nvidia88

  nvidia88
  Gaining Experience

  594
  357
  16 Септември 2010
  Машко
  Obezbeduvanje
  Фала за инфо...mе интересираше и за fhd и 4k како иде апаратов..на нет доста го фалат
   
 4. dekomote

  dekomote
  On your way to fame

  351
  592
  11 ноември 2014
  Машко
  Програмист
  Прашањето е за што ти треба? Имаш 4к тв? HDR? Dolby/dts sound? Netflix?
   
Слични теми
 1. ivan1500
  Одговори:
  51
  Прегледи:
  5,923
 2. DonFrozex
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  769
 3. DonFrozex
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  3,369
 4. SpiritBond
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,088
 5. toplel
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  973
Вчитување...

Сподели

Вчитување...