1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Xiaomi Mi Box S со full опрема

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Steff_Maja, 8 Февруари 2020.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,157
  1,712
  30 Мај 2010
  Се продава тв бокс Xiamoi Mi Box S со дополнителна опрема за него.
  USB хаб со 3 порти USB 3.0 и LAN приклучок.
  Далечинско со AIR команди и позадинска qwerty тастатура. (bluetooth, се полни)
  Qwerty мини тастатура со RGB светло (2.4Ghz receiver, литиумска батерија)
  SanDisk усб - 128GB (USB и microUSB)

  Сите работи се нови, приклучени, инсталирано за проба, не ги задоволува моите очекувања, па затоа оди на продажба.

  Цена за комплет - 120е.

  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
  На Galemk му/ѝ се допаѓа ова.
 2. mkgunner

  mkgunner
  Gaining Experience

  250
  185
  29 oктомври 2008
  Машко
  ИТ сервисер
  Дали оди само комплет?
  Ако оди одделно колку за BT тастатурата?

  Испратено од JSN-L21 преку IT.mk форум апликација
   
 3. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,157
  1,712
  30 Мај 2010
  Air mouse/keyboard - 800 ден
   
  На mkgunner му/ѝ се допаѓа ова.
 4. bxxxn

  bxxxn
  Practice makes perfect

  1,145
  1,238
  11 Март 2011
  Да не се сфати како коментирање во оглас, но да прашам колку би чине само боксот со лан приклучокот?
   
 5. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,157
  1,712
  30 Мај 2010
  4500 ден.
   
  На bxxxn му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,157
  1,712
  30 Мај 2010
  Корекција за AIR mouse/keyboard.
  Не била Bluetooth, туку со ресивер 2.4Ghz.

  Цена иста - 800 ден.
   
  На mkgunner му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,157
  1,712
  30 Мај 2010
  Qwerty мини тастатура со RGB светло (2.4Ghz receiver, литиумска батерија) - резервирана
   
 8. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,157
  1,712
  30 Мај 2010
  Qwerty мини тастатура со RGB светло (2.4Ghz receiver, литиумска батерија) - продадена.

  Цена за комплет - 110е
   
 9. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,157
  1,712
  30 Мај 2010
  BUMP

  Xiamoi Mi Box S - 3700 ден
  USB хаб со 3 порти USB 3.0 и LAN приклучок - 800 ден
  Далечинско со AIR команди и позадинска qwerty тастатура. (2.4ghz, се полни) - 800 ден
  SanDisk усб - 128GB (USB и microUSB) - 1000 ден

  Комплет 100е.
   
 10. nikola_bb

  nikola_bb
  Gaining Experience

  302
  68
  14 Август 2009
  Lan портата на хаб-от за што служи?
   
 11. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,157
  1,712
  30 Мај 2010
  Епа за LAN, ethernet. :D

  Самиот уред MiBox нема ethernet порта, па со ова ти овозможува да користиш жичана конекција. (доколку немаш можност за wireless)
  Исто тој уред може да се користи и на лаптопи кои што немаат ethernet порта.
   
 12. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,157
  1,712
  30 Мај 2010
 13. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,157
  1,712
  30 Мај 2010
  SanDisk усб - 128GB (USB и microUSB) - продадено

  Останува

  Xiamoi Mi Box S - 3700 ден
  USB хаб со 3 порти USB 3.0 и LAN приклучок - 800 ден
  Далечинско со AIR команди и позадинска qwerty тастатура. (2.4ghz, се полни) - 800 ден
   
 14. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,157
  1,712
  30 Мај 2010
 15. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,157
  1,712
  30 Мај 2010
  Резервирано комплет.
   
 16. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,157
  1,712
  30 Мај 2010
  Откажана резервација.

  Xiamoi Mi Box S - 3700 ден
  USB хаб со 3 порти USB 3.0 и LAN приклучок - 800 ден
  Далечинско со AIR команди и позадинска qwerty тастатура. (2.4ghz, се полни) - 800 ден
   
 17. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,157
  1,712
  30 Мај 2010
  Резервација само на боксот.
   
 18. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,157
  1,712
  30 Мај 2010
  Боксот е продаден, останатите работи ги задржувам.

  Клуч.
   
Слични теми
 1. spiritBreaker
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  738
 2. ivan1500
  Одговори:
  51
  Прегледи:
  5,932
 3. DonFrozex
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  3,369
 4. SpiritBond
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,088
 5. Qwerty555
  Одговори:
  34
  Прегледи:
  2,277
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...