Проценка Xiaomi Mi A1

ekonomist

On your way to fame
17 јуни 2008
1,120
547
Ќе ве замолам за проценка на телефон Xiaomi Mi A1 Gold, со 4GB рам и 32GB меморија.
Комплет спецификации тука.
Телефонот е во добра состојба, има мало оштетување кај Power копчето (види слика - не смета ништо на функционалноста и кога е во маска не се приметува) и ситни гребаници од нормално користење.
 

Атачменти

 • IMG_20200528_140331.jpg
  IMG_20200528_140331.jpg
  3.4 MB · Прегледи: 144
 • IMG_20200528_140308.jpg
  IMG_20200528_140308.jpg
  4.5 MB · Прегледи: 148
 • IMG_20200528_140355.jpg
  IMG_20200528_140355.jpg
  4 MB · Прегледи: 145

Martin Arsov

Gaining Experience
17 октомври 2016
184
114

Oktar

Epic
23 октомври 2012
4,329
13,206
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Пред месец зедов Ми А2 за 7500 од хајстор и тоа 64гб верзијата. Така да 3 до 3,5к е и мојата проценка.
 

draganamon

On your way to fame
24 јануари 2016
521
656
Skopje
draganamon's setup  
Processor & Cooler
i7-6700HQ
Storage
250 SSD & 1TB HDD
RAM
16gb DDR4
Mouse
Logitech G9
Keyboard
Logitech G Pro
Audio
Logitech G51 5.1 & Creative Sound Blaster X-Fi 5.1
Monitor
Dell U2419H
OS
Windows 10

Oktar

Epic
23 октомври 2012
4,329
13,206
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Се извинувам за офф топик.
@Oktar овој, што е 13.000 ден го зема за 7.500 ?
Mi A2 – Mi Store

Да, имаше попуст, претпоставувам дека продаваа останати количини за да ослободат место за А3, ама да, баш тој е, 64ГБ, црн, Ми А2, за мајка го зедов.

Доказ во прилог:

Screenshot_20.png
 

draganamon

On your way to fame
24 јануари 2016
521
656
Skopje
draganamon's setup  
Processor & Cooler
i7-6700HQ
Storage
250 SSD & 1TB HDD
RAM
16gb DDR4
Mouse
Logitech G9
Keyboard
Logitech G Pro
Audio
Logitech G51 5.1 & Creative Sound Blaster X-Fi 5.1
Monitor
Dell U2419H
OS
Windows 10
Да, имаше попуст, претпоставувам дека продаваа останати количини за да ослободат место за А3, ама да, баш тој е, 64ГБ, црн, Ми А2, за мајка го зедов.

Доказ во прилог:

Погледнете го атачментот 88066
Леле, ми ставил линк од Цеца во пораката. Цар...
Браво за цената. И јас размислував периодов што Андроид телефон да земам, но ми го скрши филмот сега, и не ми се даваат 13к кога ти си го земал на 50% попуст.
Баш ке прашам наредната недела што попуст ке ми дадат.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
44,029
Мислења
870,509
Членови
30,365
Најнов член
Meri2310
На врв Дно