1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Xiaomi Mi 5 (3/64) && iPhone 7 Plus (3/128)

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од DonFrozex, 23 Март 2018.

 1. VerifiedUsers Overlay
  DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  938
  1,130
  9 Јуни 2011
  Машко
  Дечки ме интересира мислење за проценка на двава телефони:

  1. Xiaomi Mi 5 - 3/64GB, бел, половен без никакви маани по него, све комплет со него.
   (да, ова е мојот што го користам :), ме интересира колку би добил за него имајки на ум дека веќе и да ги нема овие модели никаде за продажба )

  2. iPhone 7 Plus - 3/128GB, црн, нов, само што купен од телеком, „само 5 дена користен муабети“, комплет со гаранција, кутија, слушалки, полнач дрн дрн...
   
 2. Jovan2389

  Jovan2389
  On your way to fame

  695
  676
  22 Април 2013
  Машко
 3. VerifiedUsers Overlay
  DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  938
  1,130
  9 Јуни 2011
  Машко
  Некој од искусниве со иПхоне да даде мислење за овој другиот?
   
 4. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  631
  323
  7 oктомври 2014
  480-500е.

  Испратено од [device_name] преку IT.mk форум апликација
   
Слични теми
 1. Ana.Jones
  Одговори:
  29
  Прегледи:
  2,376
 2. ivan1500
  Одговори:
  51
  Прегледи:
  5,748
Вчитување...

Сподели

Вчитување...