• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

xhtml+css кодери

  • Ја почнал/а темата
  • #1

sojic

Intern
29 април 2007
435
23
Кој е работодавачот?
Јас, Далибор Шојиќ.

Опис на работа
Добивате word, pdf, jpg документ (формулар), треба да наредите <label><input type>. Значи, правење на web формулари.

Потребно знаење
Основно познавање на xhtml и css.

Потребно образование
Мање битно.

Работна атмосфера
Работиш од дома?

Плата?
По договор. Вие дефинирате цена за даден формулар.

Контакт
ПП.


Значи....
Кандидатите добиваат еден формулар (word, pdf, jpg, мање битно) и го „конвертираат“ во xhtml+css.

Домашното ми го праќаат и кажуваат за која сума и време би го изработиле (доколку не беше тест).

Јас ги оценувам по следниве критериуми:
1. Код (треба да биде чист, јасен, валиден)
2. Износ кој го барате за изработка на даденито формулар
3. Време на изработка

Резултатите ќе бидат објавени јавно.

Бирам 2-3 најдобри да работам со нив.
 

joze

Intern
6 октомври 2007
1
0
Се пријавувам

Јас сум заинтересиран за оваа работа и ги имам потребните познавања.
Лазаревски Јосип
email: jozelazarevski NA gmail.com
 

kire.laz

Intern
27 јануари 2008
1
0
Заинтересиран

Јас сум заинтересиран за работата!
Имам познавања од xhtml и css!
kire.laz(at)gmail(dot)com
Лазаревски Киро
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Пратете му ПП на работодавачот. Не истакнувајте ваши лични информации и e-mail адреси јавно.
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
@sojic
Колега до каде е Огласов? Уште ли е активен? :rolleyes:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #8

sojic

Intern
29 април 2007
435
23
Уште е активен.

Тие што ми се јавија на ПП добија домашно ама јас не добив одговор :(

Не е ваљда маилот со домашното отишол у спам.

Тие што се заинтересирани нека пратат ПП со маил
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,054
Мислења
860,996
Членови
29,910
Најнов член
Bender
На врв Дно