• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

XHTML Банер генератор

  • Ја почнал/а темата
  • #1

sojic

Intern
29 април 2007
435
23
Ова алатка произлезе поради мојата мрза. За еден од моите сајтови имам еден куп банери (сите големини), а бидејќи ме мрзи да куцам код за сите банери, седнав и искодирав мала JavaScript.

Линк во живо
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,519
Мислења
822,462
Членови
28,051
Најнов член
Marko Janevski
На врв Дно