• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Проценка xenon processor

Astro

Epic
20 јуни 2012
8,135
11,679
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Intel Xeon....

250 евра
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
8,135
11,679
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64

sasemkd

Gaining Experience
24 јануари 2010
246
81
Проценки:
250 еуро
45 еуро
1000 ден
500 долари

:)

ке одат на продажба 4 процесора од истиот модел за некој ден слики и формирана цена
 

itstheigyg

On your way to fame
21 мај 2017
579
614
Скопје
Проценки:
250 еуро
45 еуро
1000 ден
500 долари

:)

ке одат на продажба 4 процесора од истиот модел за некој ден слики и формирана цена
Мојата проценка е базирана врз фактот што истиот процесор е достапен на ebay за 17 usd со достава
Другиве проценки се врз база на тоа колку е нов, а процесорот е декада стар
 

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
947
586
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
ја да сум за 1000 проценка ќе си порачам една до две матични од тој таканаречен eBay и ќе си склопам машина... се извинувам за offtopic
 

Enquito

Practice makes perfect
8 август 2017
1,823
1,107
ја да сум за 1000 проценка ќе си порачам една до две матични од тој таканаречен eBay и ќе си склопам машина... се извинувам за offtopic
Можеш и комбо да си направиш цпу+мб+рам
€ 120,33 43%OFF | HUANANZHI X99 motherboard with XEON E5 2620 V3 2*8G DDR4 2666 NON-ECC memory combo kit set NVME USB3.0 ATX Server
AliExpress - Online Shopping für Elektronik, Mode, Haus & Garten, Spielzeug & Sport, Automobile und mehr o
 

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
947
586
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
Можеш и комбо да си направиш цпу+мб+рам
€ 120,33 43%OFF | HUANANZHI X99 motherboard with XEON E5 2620 V3 2*8G DDR4 2666 NON-ECC memory combo kit set NVME USB3.0 ATX Server
AliExpress - Online Shopping für Elektronik, Mode, Haus & Garten, Spielzeug & Sport, Automobile und mehr o
не те цитирав тебе со проценка од 2,5к туку цитирав, некој со проценка од 1к... не сум разгледувал искрено, меѓутоа на многу места за домашен сервер има препораки со Xeon соодветен... греота е да се вели за процесор со 10 години дека е трошен многу ако се најде зачувана MB...
 

itstheigyg

On your way to fame
21 мај 2017
579
614
Скопје
не те цитирав тебе со проценка од 2,5к туку цитирав, некој со проценка од 1к... не сум разгледувал искрено, меѓутоа на многу места за домашен сервер има препораки со Xeon соодветен... греота е да се вели за процесор со 10 години дека е трошен многу ако се најде зачувана MB...
Ако не си разгледувал не коментирај без потреба, побарај прво колку чини матична за тој процесор, па после иди склопи конфигурација со него у 2021
 

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3,248
3,773
Писти Охту
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
AMD R5 5600X + BeQuiet! Silent Loop 2 360mm
Motherboard
Asus TUF Gaming B550 PLUS
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi + 512GB Gigabyte NVME
PSU
Gigabyte G750H
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3600MHz
Video card
Zotac AMP Holoback RTX 3080Ti
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
DELL S2721GDF
OS
Windows 10

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
947
586
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
кај заглаив у муабет дека кога идам по две кроасани пиво и вода ме кошта 500 денари...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,162
Мислења
879,386
Членови
30,796
Најнов член
Nuvectra Medical Reviews
На врв Дно