Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

xenforo после инсталација во друг хост

Miki98

Gaining Experience
13 јануари 2021
515
303
Macedonia Pehchevo [2326]
www.balkan77.com
Здраво ит другари
Ми треба помош,го инсталирам xenforo форумот во новиот хостинг,и ми покажува оваа,како можам да го оправам?
во друг хост немам litespeed и работи форумот но тука не работи.
1674150278070.png
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
23.198
31.842
roka.mk
Решено е,
Поправив .htaccess, проблем со mod_rewrite, чест проблем на нова инсталација на xf ако има litespeed
Убаво би било ако се решава, решението да се сподели овде за да му се користи на некој друг
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.519
Мислења
964.176
Членови
34.887
Огласи
2.610
Најнов член
aleksimonovski
На врв Дно