• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Xenforo имплементирање Adsense и информации ?

 • Ја почнал/а темата
 • #1

Miki98

Intern
13 јануари 2021
121
33
Здраво
Како можам оваа да го ставам во форумот известување?
Како да ги избришам линковите од членовите да не влегуваат во ситемап.пхп?
39A59A37-9C45-4CBE-85D2-DE608AD2A89A.png
Дали ќе можам адсенсе да почнам да користам во форумот ?
Некој совет да ми даде.
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,341
28,732
kalco.ru
1. [XTR] Modal Popups
2. admin.php?options/groups/sitemap/ (Screenshot)
3. Со 10 поста и 4 членови можеш да сонуваш за адсенсе. пиши за 2-3 години ќе ти објасниме, ако ти кажеме сега до тогаш може да заборавиш или гугл да измени нешто.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

Miki98

Intern
13 јануари 2021
121
33

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,833
9,261
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Имаш ли адсенс акаунт прво? Ти треба да се одобри.

Некоја голема страна на која ќе биде имплементиран твој адсенс акаунт (не мора да е твоја страната), па чекаш од гугл да проверат па да одобрат (или не). Порано мене одобрување на адреса во сандаче ми стигна писмо со код кој се укуцуваше на адсенс акаунтот.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5

Miki98

Intern
13 јануари 2021
121
33
Имаш ли адсенс акаунт прво? Ти треба да се одобри.

Некоја голема страна на која ќе биде имплементиран твој адсенс акаунт (не мора да е твоја страната), па чекаш од гугл да проверат па да одобрат (или не). Порано мене одобрување на адреса во сандаче ми стигна писмо со код кој се укуцуваше на адсенс акаунтот.
Да ми треба да ае одобри.
Имав бизнис но го деактивирав и креирав нов
 
 • Ја почнал/а темата
 • #6

Miki98

Intern
13 јануари 2021
121
33
1. [XTR] Modal Popups
2. admin.php?options/groups/sitemap/ (Screenshot)
3. Со 10 поста и 4 членови можеш да сонуваш за адсенсе. пиши за 2-3 години ќе ти објасниме, ако ти кажеме сега до тогаш може да заборавиш или гугл да измени нешто.
0DD92544-1646-4B20-945E-94180B5A01D1.png 5B84CC5F-0C4C-411D-ADA3-8D52B986265A.png D5080CB8-7C65-4DD9-AF06-637612BC3D53.png
Ми дава пристап до ад унитс но незнам зошто се уште не го пишува внесен сајтот?
Пробав да видам дали ќе ме одобрат но неми дава информации како да сум одобрен
 
 • Ја почнал/а темата
 • #9

Miki98

Intern
13 јануари 2021
121
33
1. [XTR] Modal Popups
2. admin.php?options/groups/sitemap/ (Screenshot)
3. Со 10 поста и 4 членови можеш да сонуваш за адсенсе. пиши за 2-3 години ќе ти објасниме, ако ти кажеме сега до тогаш може да заборавиш или гугл да измени нешто.
Како да го ставам оваа и да го направам слично во xenforo?
Кога уплоадирам во форумот ми кажува
The file is too large,некоја идеа?
down.PNG
 
 • Ја почнал/а темата
 • #10

Miki98

Intern
13 јануари 2021
121
33
Како да го ставам оваа и да го направам слично во xenforo?
Кога уплоадирам во форумот ми кажува
The file is too large,некоја идеа?
Погледнете го атачментот 102769
Едит:
Го средив најпрвин треба стари плугини адд он resource manager за да работи ekstra rm.
Само незнам каде да ја сменам бојата на темата во текстот.
 

Атачменти

 • Ја почнал/а темата
 • #11

Miki98

Intern
13 јануари 2021
121
33
1. [XTR] Modal Popups
2. admin.php?options/groups/sitemap/ (Screenshot)
3. Со 10 поста и 4 членови можеш да сонуваш за адсенсе. пиши за 2-3 години ќе ти објасниме, ако ти кажеме сега до тогаш може да заборавиш или гугл да измени нешто.
како оваа да го ставам доле десно ??
 

Атачменти

 • Ја почнал/а темата
 • #13

Miki98

Intern
13 јануари 2021
121
33
<3 од се срце ти благодарам.
Мислењето е автоматски споено:

Админе одлучив ако сакате да ставите во овој форум донации во ит мк,ќе биде предобро.
Иако ставив Donatiton add onНезнам како да стаам Chose a payment method кој адд он е незнам за chose a payment method.
1627662872677.png
 
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #14

Miki98

Intern
13 јануари 2021
121
33
дали знае неокј како да ставам header.php кога го отварам форумот?
вофорумот/хеадер.пхп го пробав оваа котоми но не ми дава пак да го отвори header.php.
1627849793463.png
 
 • Ја почнал/а темата
 • #15

Miki98

Intern
13 јануари 2021
121
33
здрави
како да ги ставам овие во xenforo дали знае некој?
 

Атачменти

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,517
Мислења
858,447
Членови
29,932
Најнов член
Sladzana.Angjelkovska
На врв Дно