1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Хелоу

Дискусија во форумот 'Добродојдовте!' започната од thecursedclown, 19 Јануари 2018.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. thecursedclown

  thecursedclown
  Intern

  43
  11
  24 ноември 2017
  Машко
  Не се сеќавам баш како стигнав до форумов... но ми помогнаа некои дечки многу и затоа ви се заблагодарувам <3

  Сум студент на Финки, голем фан на АЦДЦ и карактерот Zer0 од Borderlands.
   
  На igor_igor и architect им се допаѓа ова.
 2. reflexmk

  reflexmk
  Gaining Experience

  358
  425
  13 Март 2014
  Машко
  Хев а најс стеј!
   
  На thecursedclown му/ѝ се допаѓа ова.
 3. krema

  krema
  Professor

  8,735
  8,468
  24 Јуни 2009
  Машко
  Добредојде.
   
  На thecursedclown му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Astro

  Astro
  Guru

  5,994
  8,115
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Јас па помислив Си студент на Македонски јазик и книжевност.
  Не си голем фан на АЦДЦ, пошто уште си на финки и си мал. А не си ни фан туку љубач ;)
  Карактерот на ЗерО не знам како си го запознал, једино ако си мажен за таа Личност.

  Ма у принцип ништо од тоа не е важно. Важно биди присутен и активен, те следам од денес да видам како ќе се покажеш ;)

  Добродојде, прочитај ги правилата, немој да ми идеш контра и имај убав престој (колку-толку јебига) ;)

  :oh:
   
  Јас сум желка, goce03 и на thecursedclown им се допаѓа ова.
 5. causevd

  causevd
  Gaining Experience

  352
  260
  4 oктомври 2011
  Машко
  Добредојде се надевам дека ке го користиш форумот за програмирање, заради тоа што ке бараш решение на задачи :D
   
  На thecursedclown му/ѝ се допаѓа ова.
 6. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,057
  2,960
  2 Септември 2012
  Машко
  Добредојде. :cool:
   
  На thecursedclown му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. mkd.scout
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,315
 2. Neptvn
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,142
 3. Fiasco
  Одговори:
  17
  Прегледи:
  2,062
 4. Nenatd
  Одговори:
  17
  Прегледи:
  1,654
 5. b0j@n
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,037
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...