1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Хелоу пипл

Дискусија во форумот 'Добродојдовте!' започната од Kolevski, 18 Февруари 2017.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Kolevski

  Kolevski
  Intern

  31
  20
  11 Септември 2016
  Машко
  Се надевам ќе си се дружиме долго долго, нов сум овде и така. Меѓу другото, зошто не можам да постирам во одредени форуми како 'Продавам' ?

  Испратено од HUAWEI VNS-L21 преку IT.mk форум апликација
   
  На temelk4 и aleksandar.divitarov им се допаѓа ова.
 2. Avid

  Avid
  Unstoppable

  2,778
  3,904
  21 Јануари 2009
  ти требаат лајкови, постови и/или одредено време да си регистриран или така нешто

   
  На Kolevski и Teget им се допаѓа ова.
 3. Kolevski

  Kolevski
  Intern

  31
  20
  11 Септември 2016
  Машко
  На igor_igor му/ѝ се допаѓа ова.
 4. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,012
  2,771
  2 Септември 2012
  Машко
 5. krema

  krema
  Professor

  7,373
  7,064
  24 Јуни 2009
  Машко
 6. Kolevski

  Kolevski
  Intern

  31
  20
  11 Септември 2016
  Машко
  На Astro му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  20,939
  23,294
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Сега откако ги прочита правилата за огласи... добредојде. Се надевам дека сеуште стои она од првиот пост за долго дружење.

  Испратено преку nokia 3310
   
 8. Banjifiko

  Banjifiko
  Unstoppable

  2,727
  3,608
  28 oктомври 2008
  Добредојде:) И не биди срамежлив, пиши нешто повеќе за себе...
   
 9. Tajson

  Tajson
  On your way to fame

  482
  607
  25 Февруари 2016
  Машко
 10. petre.dimov

  petre.dimov
  Gaining Experience

  967
  245
  27 ноември 2008
  Машко
  Software developer
Слични теми
 1. mkd.scout
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,271
 2. Neptvn
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,108
 3. Iggy
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  1,401
 4. Fiasco
  Одговори:
  17
  Прегледи:
  2,008
 5. b0j@n
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  982
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...