1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Хелоу брадерс енд систерс

Дискусија во форумот 'Добродојдовте!' започната од netgod, 2 ноември 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. netgod

  netgod
  Intern

  18
  14
  1 ноември 2019
  Машко
  Поздрав до сите Јас бифши овнер на #shellx каналот на Undernet i Efnet кога беше мирцот популарен. По занимање сум Правен Асистент со лиценца за Сметководител. Во слободно време Хакер. Имајте убав ден сите

  Испратено од VTR-L09 преку IT.mk форум апликација
   
  На RoninMK и gOJDO им се допаѓа ова.
 2. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  341
  244
  9 Февруари 2012
  Машко
  Здраво хакериште :)
  Вчера го гледав Live Free or Die Hard имаше еден куп хакеришта ама ги утепаа, освен тој што на крај ја шмекна на @Oktar ќерка му.
   
  На JasSum, TheMarshal, Oktar и уште 2 други им се допаѓа ова.
 3. netgod

  netgod
  Intern

  18
  14
  1 ноември 2019
  Машко
  Здраво и до тебе Декса.

  Кој како ќе се снајде брат ми Некој ги утепаа, некој ги хакнаа а некој ги вработија Кој за што си заслужил. Лајк за филмот Има разлика од хакер до хакер Грците на времето ни го зимаа каналот #macedonia na Undernet... Тоа беа интересни времиња лонг тајм но си. Ме убива носталгија
  Испратено од VTR-L09 преку IT.mk форум апликација
   
  Последна промена: 2 ноември 2019
  На gOJDO и Deksa им се допаѓа ова.
 4. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,191
  3,266
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Dobredojde i od mene.
  Isto i jas se zanimavav so scripti , psybnc , omenserv botovi na mirc.
   
  На netgod му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,389
  25,021
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Добредојде, Прочитај правила и прашај ако има нешто нејасно :)
   
  На netgod му/ѝ се допаѓа ова.
 6. netgod

  netgod
  Intern

  18
  14
  1 ноември 2019
  Машко
  Ти благодарам брат

  Ако ти треба root access иам на располагање
  Испратено од VTR-L09 преку IT.mk форум апликација

  Ти благодарам брат

  Во случај да погрешам извините ме. Лонг тајм не сум активен по форуми. Малце сум возбуден Малце како потресен
  Испратено од VTR-L09 преку IT.mk форум апликација
   
  Изменето од модератор: 2 ноември 2019
  На Pane24 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. krema

  krema
  Professor

  9,276
  9,008
  24 Јуни 2009
  Машко
  Поздрав :cool:
   
  На netgod му/ѝ се допаѓа ова.
 8. netgod

  netgod
  Intern

  18
  14
  1 ноември 2019
  Машко
 9. JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,300
  888
  3 Декември 2008
  Машко
  Добредојде, седни си послужи се.
   
  На netgod му/ѝ се допаѓа ова.
 10. netgod

  netgod
  Intern

  18
  14
  1 ноември 2019
  Машко
  Ти благодарам брат ми
  Испратено од netgod преку IT.mk форум апликација
   
 11. Astro

  Astro
  Guru

  6,082
  8,384
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Добродојде, сакаш мастика?
   
  На netgod му/ѝ се допаѓа ова.
 12. netgod

  netgod
  Intern

  18
  14
  1 ноември 2019
  Машко
  Добро Ве најдов. Ти благодарам на понудата и за гостопримството. За џваќање или пиење
  Испратено од netgod преку IT.mk форум апликација
   
 13. Mao

  Mao
  Gaining Experience

  911
  453
  5 Јуни 2007
  Машко
  Бев и јас на #shellx каналот на времето :annoyed:
   
  На netgod му/ѝ се допаѓа ова.
 14. netgod

  netgod
  Intern

  18
  14
  1 ноември 2019
  Машко
  Не ти бил овој никот И зависи во кое време нормално Барем не во мое време инаку ќе знаев за кого се работи.
  Испратено од netgod преку IT.mk форум апликација
   
 15. krashot

  krashot
  Intern

  88
  39
  21 Април 2013
  Машко
  Video Editor
  Добродојде:cool:
   
  На netgod му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Peceto

  Peceto
  Intern

  33
  17
  24 Јули 2012
  Машко
  ASL PLS heheheh
  Dobro dojde i za tebe i za fleshbekot od tie vreminja
   
  На netgod му/ѝ се допаѓа ова.
 17. netgod

  netgod
  Intern

  18
  14
  1 ноември 2019
  Машко
  33 м ск Добро Ве најдов. Мило ми е што некој се и насмеа. Поздрав
  Испратено од netgod преку IT.mk форум апликација
   
 18. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  436
  251
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  Добро дошо, шташ попит? Ош попит једну пиву гравитациону?
  Јооој маајко мила, кад се само сетим времена мирца чисто ми доџе да набавим једну временску машину и да се вратим натраг. Ма дај да оживимо мирца опет. Биче то праааво добро :)
   
  На netgod му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  722
  759
  9 Декември 2015
  Машко
  Друже и јас сум поминал неброени саати на мирц, ама како успеваш и после толку години да го користиш истиот стил на пишување кој беше застапен таму? Која е тајната за да останеш вечно млад?
   
  Speedster, Вајкинг, esquimaux и на уште 1 им се допаѓа ова.
 20. JasSum

  JasSum
  Practice makes perfect

  1,769
  1,871
  8 Мај 2007
  Машко
  /msg X modinfo #macedonia access @netgod 99
   
  На netgod му/ѝ се допаѓа ова.
 21. netgod

  netgod
  Intern

  18
  14
  1 ноември 2019
  Машко
  @Rukfash Добро Вас нашо. Дај шта даш. Било је то давно и било је лепо.

  @Ragnar Не е секогаш се во броеното и поминатото. Тајната се состои во тоа што не постои

  @JasSum #MME_KOJ_PRV_POCNA  Испратено од netgod преку IT.mk форум апликација
   
  На JasSum и Ragnar им се допаѓа ова.
 22. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  436
  251
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  Тајната е врло едноставна. Не го прифаќаш стареењето, остануваш у себе со млад дух и оригинален каков шо си, не те гајле за општо прифанатите мислења и тоа е тоа :)
   
  Peceto, netgod и на Ragnar им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. mkd.scout
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,341
 2. Neptvn
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,158
 3. Fiasco
  Одговори:
  17
  Прегледи:
  2,090
 4. Nenatd
  Одговори:
  17
  Прегледи:
  1,686
 5. thecursedclown
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  396
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...