• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

[Решено] Хе-хенца

Статус
Затворена за нови мислења.

Nikola100

Домаќин
30 септември 2019
1,162
1,050
Скопје
Понекогаш хе-хенцата се нејасни како реакција. Некој моето хе-хенце може да го разбере како

„Алал да ти е ама ме насмеа - добро ти беше ова„ (се смееш СО мене) но и како
„Какви глупости трескаш - немаш врска со животот„ (ми се смееш НА мене)

така да соодветно на тоа реагира со свое мислење спрема тоа како го разбрал хе-хенцето(односно некој непотребно се лути).

Предлагам да се воведат две различни Хе-хенца како реакции што ќе придонесе за полесно толкување на реакциите.
Ваши мислења и предлози секако се добредојдени.
 

xhktw

Practice makes perfect
2 август 2009
1,327
1,658
xhktw's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 1600AF / Maelstrom 120T Liquid Cooler
Motherboard
Gigabyte B450M-H
Storage
256GB SSD & 500 GB, 1TB HDD
PSU
Cooler Master B600
RAM
HyperX Fury Black 2x8GB 3200MHz CL15
Video card
GTX 970 WindForce 3X OC
Case
CM Chassic K280
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
Redragon Kumara K552W
Audio
Creative SoundBlaster Live
Monitor
Asus VG249Q TUF 144Hz / BenQ RL2455
OS
Windows 10
Ти стаив сеа едно "хехе" за да не знаеш што мислам за предлогов.
 

Nikola100

Домаќин
30 септември 2019
1,162
1,050
Скопје
Понекогаш хе-хенцата се нејасни како реакција. Некој моето хе-хенце може да го разбере како

„Алал да ти е ама ме насмеа - добро ти беше ова„ (се смееш СО мене) но и како
„Какви глупости трескаш - немаш врска со животот„ (ми се смееш НА мене)

така да соодветно на тоа реагира со свое мислење спрема тоа како го разбрал хе-хенцето(односно некој непотребно се лути).

Предлагам да се воведат две различни Хе-хенца како реакции што ќе придонесе за полесно толкување на реакциите.
Ваши мислења и предлози секако се добредојдени.
Ве молам без хе-хенца - додека не се реши проблемов. ;)
 

goce03

Unstoppable
20 јануари 2015
1,203
2,177
Skopje
goce03's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-10500
Motherboard
ASUS PRIME B460M-A
Storage
SSD Kingston NVMe A2000 1TB /HDD Toshiba P300 2 TB
PSU
Cooler Master MWE 600W White
RAM
2x8 DDR4 Kingston HyperX Predator
Case
CoolerMaster Case K350
Monitor
HP EliteDisplay e232
OS
Win 10
Нема потреба, секогаш хе-хенцата значат Какви глупости трескаш - немаш врска со животот„ (ми се смееш НА мене)
Па не баш, јас претежно ставам хе-хенца на духовити коменари. Во право е @Nikola100
 

champagnepepe

Gaining Experience
21 ноември 2019
119
290
Скопје
Предлагам да се тргне "хаха" функцијата, непродуктивна е.

И јас ја имам користено да изнервирам некој, и ја имаат користено против мене со истата намера.

Доколку некој сака да посочи дека нешто е смешно, доволно е и да притисне обичен лајк.

"Хаха" this if u agree.
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,546
29,603
kalco.ru
Предлагам да се тргне "хаха" функцијата, непродуктивна е.

И јас ја имам користено да изнервирам некој, и ја имаат користено против мене со истата намера.

Доколку некој сака да посочи дека нешто е смешно, доволно е и да притисне обичен лајк.

"Хаха" this if u agree.
И? Ги изнервира ли?
 

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3,359
4,665
Skopje
Banjifiko's setup  
Processor & Cooler
5.500 ден.
Motherboard
2.000 ден.
Storage
1.000 ден.
PSU
2.500 ден.
RAM
4.000 ден.
Video card
8.000 ден.
Case
1.000 ден.
Mouse
500 ден.
Keyboard
2.000 ден.
Audio
1.500 ден.
Monitor
3.000 ден.
OS
0 ден.
Нема потреба, секогаш хе-хенцата значат Какви глупости трескаш - немаш врска со животот„ (ми се смееш НА мене)
И јас мислам дека имаат спротивно значење.
Од коментариве се гледа дека тој што ја ставил и тој што ја добил "хаха" функцијата честопати имаат различна перцепција за истата. Може е подобро да се тргнат или да бидат со различна боја.

Едит: гледам Nikola100 ми реагирал со "Љубов". Сега што значи ова, дека му се допаѓа мојот пост или има нешто друго на ум...;)
 
Последна промена:

igor_igor

Unstoppable
2 септември 2012
2,181
3,477
Скопје
igor_igor's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i3-10100F + CM Hyper 212 EVO
Motherboard
ASUS PRIME B460M-A
Storage
SSD Kingston NV1 500GB M.2 / HDD Seagate BarraCuda 2TB (ST2000DM008)
PSU
Cooler Master V750 GOLD V2
RAM
2 x 8GB (16GB) Kingston HyperX FURY RGB 3200MHz DDR4
Video card
Sapphire RX580 Nitro+ 4GB DDR5
Case
SAMA Vision III
Mouse
A4 X5 MAX Bloody Gaming Esports Stone Black
Keyboard
X7 A4tech G800 MU
Monitor
AOC D2357Ph Led 3D
OS
Windows 10 Pro 64 bit

dekomote

Скептик
11 ноември 2014
1,608
3,813
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 3700x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI MAG X570 Tomahawk
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Deathadder V2 Pro
Keyboard
Tada68 w/ Noble Yellows + Tofu65 w/ Kailh Box White
Audio
Presonus Eris 3.5, Sennheiser HD 205, JBL Tune600 BTC
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,546
29,603
kalco.ru
Тебе сигурно да штом ми пушти една недела бан. (Или дотичните модератори, кој и да беше)
Ама видиш дека банот влијаел на тебе позитивно. Си се освестил дека лечење комплекси на форум не е убаво. Целта е исполнета :)
 

champagnepepe

Gaining Experience
21 ноември 2019
119
290
Скопје
Ама видиш дека банот влијаел на тебе позитивно. Си се освестил дека лечење комплекси на форум не е убаво. Целта е исполнета :)

Проектирај на друго место. Да си ми жив и здрав. Хахахахах
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
8,139
11,685
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Добро - го ценам твоето мислење - но дали и другите мислат така ?:)
Не
Мислењето е автоматски споено:

Па не баш, јас претежно ставам хе-хенца на духовити коменари. Во право е @Nikola100
И јас... али претежно. Зависи од темата, на темата за графичките или проценките хехе-то ми значи (претежно) „да те **е магаре диво“, е сеа, кој сфати-сфати.
 

NecrotoX

Undead
4 март 2013
4,450
5,027
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home
Глуп предлог, моето „хаха“ на воведниот пост во овој случај значи:
„Какви глупости трескаш - немаш врска со животот„ (ми се смееш НА мене)
Добро, не толку оштро, повеќе како „хаха што е со предлогов бе брат :LOL:

Убаво си се сфаќа од контекстот на самите постови за која намена се остава таа реакција.
 

stefan_mkd

Gaining Experience
18 март 2015
518
325
Седнале 30 годишни мушкарци на ИТ форум и дискутираат како да ги ентерпретираат смајлињата и да не ги повредат нивните емоци.

Добро бе, има ли во авионот пилот? :D
 

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3,249
3,774
Писти Охту
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
AMD R5 5600X + BeQuiet! Silent Loop 2 360mm
Motherboard
Asus TUF Gaming B550 PLUS
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi + 512GB Gigabyte NVME
PSU
Gigabyte G750H
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3600MHz
Video card
Zotac AMP Holoback RTX 3080Ti
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
DELL S2721GDF
OS
Windows 10
Јас бев блокиран од еден член за хехе, најозбилно :)
Откако тој член во пп ти се "закани" да не му оставаш хехе на постовите, да не го замараш. Да не вадиме скриншотови сеа од пп па да се побиваме во поим :)
 

Nikola100

Домаќин
30 септември 2019
1,162
1,050
Скопје
Седнале 30 годишни мушкарци на ИТ форум и дискутираат како да ги ентерпретираат смајлињата и да не ги повредат нивните емоци.

Добро бе, има ли во авионот пилот? :D
Не е работата до повредување нечии емоции или нервирање некого - ( се гледа дека се вашите мислења се подвоени) треба да има јасно значење реакцијата - па макар за нервирање или исмевање да се воведе едно хе-хенце со магаренце ...Важно да се знае што сакал писателот да каже ;)

Гледам Админите се запознаени со темава - апелирам до нив и оставам на нив да решат ... (а може и гласање да направиме - ако има потреба)
 

The_Witch_Hunter

Unstoppable
23 мај 2012
915
2,022
The_Witch_Hunter's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 7 5800X | be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
ROG Strix B550-F Gaming
Storage
Samsung SSD 970 EVO 1TB | WD Purple™ WD20PURX RAID 0 4TB
PSU
Corsair HXi Series™ HX1000i
RAM
HyperX® Predator 32GB DDR4-3600 C17
Video card
TUF Gaming GeForce RTX™ 3090 OC Edition
Case
Corsair Carbide Series® Air 540
Mouse
Razer DeathAdder V2 Pro
Keyboard
ASUS ROG Claymore
Audio
Creative A250 | ROG Strix Go Core
Monitor
Alienware 38 Curved Gaming Monitor - AW3821DW
OS
Microsoft Windows 10 Pro
emoji-face-palm.gif
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,809
29,795
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Не е работата до повредување нечии емоции или нервирање некого - ( се гледа дека се вашите мислења се подвоени) треба да има јасно значење реакцијата - па макар за нервирање или исмевање да се воведе едно хе-хенце со магаренце ...Важно да се знае што сакал писателот да каже ;)

Гледам Админите се запознаени со темава - апелирам до нив и оставам на нив да решат ... (а може и гласање да направиме - ако има потреба)

Што викаш да воведат хехе со облаче и објаснување какво хехе е? дали се читате што пишувате? кој е батхрт нека си земе крема, за другите man up.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,187
Мислења
879,744
Членови
30,814
Најнов член
SandraNikola
На врв Дно