• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проценка Xbox One S

 • Ја почнал/а темата
 • #1

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,607
8,963
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Утре најверојатно ќе ми стигне Series S па стариов би го продал, освен ако не вреди ништо тогаш ќе си го чувам.

Со или без контролер (1). HDD 500gb тивок, не се грее работи се ок.

Со кутија.

Без игри.
 

lynx

Unstoppable
4 септември 2008
3,500
3,251
Пред година и пол јас го продадов за едвај 8000 денари со 2-3 дигитални игри, сега незнам дали и за толку може да се даде. Ако не ти е до тие пари чувај си го, по 5-10 години ќе си го уклучуваш чат пат од сентименталност.
 

vladimir171

Gaining Experience
15 ноември 2007
388
197
Со 1 контролер 500gb максимум 8000 ако имаш некоја игра со него може и 9000 поготово по ФБ огласине за конзоли. За FHD играње си е сеуште супер One S, немаш некој ќар од чување бидејќи сите игри ќе си ги играш и на новата конзола едино да го дадеш на некој близок да го игра да не фаќа жално прашина.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #4

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,607
8,963
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Па тоа се мислам. Да го дадам на некој по фамилија изгледа најпаметно ќе биде. Имам на кого. Штета да седи.
 

Jedah

Practice makes perfect
6 ноември 2007
1,038
1,572
Jedah's setup  
Processor & Cooler
AMD RYZEN 5 1600AF 6-Core 3.2 GHz (3.6 GHz Turbo) & CoolerMaster Hyper H411R
Motherboard
ASUS PRIME B450M-K
Storage
SSD: Kingston A400 120GB / HDD: SAMSUNG F1R HE103UJ 1TB / HDD TOSHIBA DT01ACA 1TB
PSU
Cooler Master MasterWatt Lite 700W, 230V, 80Plus, HDB fan, Active PFC
RAM
Kingston 16GB 2666MHz DDR4 CL16 DIMM (Kit of 2) 1Rx8 HyperX FURY Black
Video card
MSI Gaming Radeon RX 570 256-bit 4GB GDRR5
Case
DeepCool Tesseract BF
Mouse
A4Tech OP-530NU
Keyboard
A4Tech A4 KR-85 ComfortKey
Monitor
AOC 22" e2243Fw2
OS
Windows 10
И на PS5 можеш да ги играш сите PS4 игри па не гледам како на PS4 конзолите им паѓа цената на 7-8К :)

Sent from my LG-H872 using Tapatalk
 
 • Ја почнал/а темата
 • #6

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,607
8,963
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
И на PS5 можеш да ги играш сите PS4 игри па не гледам како на PS4 конзолите им паѓа цената на 7-8К :)

Sent from my LG-H872 using Tapatalk
Еве гледам на реклама 5 има за 9000 солиден избор. Е сега дали е исправен или има маана незнам, ама има повеќе огласи до 9000 и плус некој за 14.000 лимитед едишн.

или овој наопачкиов хаха

има и ваков што можда некој ќе се излаже.


И кога ќе видиш форумска цена треба да е ~7.500 а пошто контролерот е скоро нов (си играв на друг јас) ако сакам да го задржам треба 50 евра да ја дадам само конзолата.

Епа батали, клуч не ми се исплати фала дечки. Иначе да уште игрa солидно пошто нема некст ген игри :)
 

Sludge.Factory

Practice makes perfect
7 февруари 2014
1,141
1,825
Gostivar
Sludge.Factory's setup  
Processor & Cooler
Amd Ryzen 3600
Motherboard
Asus B450 Prime
Storage
WD Blue 1tb + SSD 240 GB + NVMe 500GB
PSU
CM Masterwatt 750
RAM
16 Gb Gskill Sniper X 3600 mhz
Video card
ASUS STRIX RTX 3090
Case
Nzxt h500i
Mouse
RAZER Viper Ultimate
Keyboard
RAZER Black Widow Chroma
Monitor
Benq Zowie 24"
OS
Windows 10
Другар, со убаво да си го користиш, Прва конзола после пс2 ми е xbox ss, презадоволен. Гејм пасот вреди злато! да не можеш да се изнаиграш игрици, Дури и најновите нба/фифа ги имаат ставено... Споредено со пс4/пс5, ова е лудница.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #8

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,607
8,963
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Апдејт земав Series S, се враќам со него за Скопје.

Стариот ќе го задржам.

Од
 

vladimir171

Gaining Experience
15 ноември 2007
388
197
Супер, да го изнаиграш :) Јас си порачав контролер од saturn.de ќе ми пристигне деновиве а за конзола ќе го чекам Х да стигне па ќе менувам.
 

Enquito

Practice makes perfect
8 август 2017
1,644
1,007
Апдејт земав Series S, се враќам со него за Скопје.

Стариот ќе го задржам.

Од
Тој момент кога ласт џен конзола е поскапа од некстџен
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,009
Мислења
854,585
Членови
29,637
Најнов член
petarS10
На врв Дно