Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продадено Xbox One S White

Статус
Затворена за нови мислења.

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
1.274
790
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
Глупав додаде нов оглас:

Xbox One S White - 11.000 ден.

1TB простор за игри
2 контролери со rechargeable батерии кои стојат на USB stand
vertical stand
акаунт лесно се става на годиншно ниво за само 2000мкд со мала финта (има моментално до Јануари2023)

Видете го целиот оглас...
 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
9.260
12.094
Скопје
androgaming.com
За половен збориме? Па нови на Жирафа одеа за 15к, во Грчка во секое време 15к ќе го начекаш...
Ајде најди половен ќе го купам одма. Исправен.

Што е важно колку идат нови кога нема стари за 11 иљади.
 

Jedah

Unstoppable
6 ноември 2007
1.222
2.035
Jedah's setup  
Processor & Cooler
AMD RYZEN 5 1600AF 6-Core 3.2 GHz (3.6 GHz Turbo) & CoolerMaster Hyper H411R
Motherboard
ASUS PRIME B450M-K
Storage
SSD: M.2 Corsair NVMe MP510 240GB / HDD: SAMSUNG F1R HE103UJ 1TB / HDD TOSHIBA DT01ACA 1TB
PSU
Cooler Master MasterWatt Lite 700W, 230V, 80Plus, HDB fan, Active PFC
RAM
Kingston 16GB 2666MHz DDR4 CL16 DIMM (Kit of 2) 1Rx8 HyperX FURY Black
Video card
MSI Gaming Radeon RX 570 256-bit 4GB GDRR5
Case
DeepCool Tesseract BF
Mouse
Logitech Optical M100 USB Black
Keyboard
A4Tech A4 KR-85 ComfortKey
Monitor
LG 24'' Full HD IPS Monitor with FreeSync™ (24MP60G-B)
OS
Windows 11
Јбг ситуацијата за Xbox One и не нешто најсјајна.... Series S има супер цена и е секогаш достапен... Мислам проценете и сами

11.000 за половна 1080p конзола која е софтверски мртва и на која не излегуваат игри
VS.
16.000 за нова next gen 4К конзола која ќе биде актуелна сигурно уште наредниве 5-6 години
 

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
1.274
790
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
Како успеа "да ја умртвиш" живти сфе... Еве на неа си има game pass па повеќето од игрите се игриви, и се нема абер "да ја исфрлат" од game pass...Сега не зборуваме за екстра passionate гејмери кои најверојатно не би иделе испод series X или дедицирана машина што се вели... Си има вредност конзолава па кој сака нека "плука"...

Sent from my Mi06 using Tapatalk
 

Isak Keyten

Practice makes perfect
25 ноември 2014
1.275
1.454
Скопје
Isak Keyten's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4460 Processor 6M Cache, 3.20 GHz Haswell 22nm Technology
Motherboard
ASUS H81M-K (SOCKET 1150)
Storage
Samsung SSD 850 PRO 120GB
PSU
Thermaltake TR2 Bronze 700W
RAM
Kingston HyperX DDR3 16GB 1600Mhz Dual-channel
Video card
ASUS AMD Radeon R9 280x 3072MB
Mouse
Logitech G603 LIGHTSPEED
OS
Windows 10 :(
Јбг ситуацијата за Xbox One и не нешто најсјајна.... Series S има супер цена и е секогаш достапен... Мислам проценете и сами

11.000 за половна 1080p конзола која е софтверски мртва и на која не излегуваат игри
VS.
16.000 за нова next gen 4К конзола која ќе биде актуелна сигурно уште наредниве 5-6 години
Series S не е 4k, тоа е series X, S е 1440p.
 

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
1.274
790
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
е добро де, ондак 1079p e...
шо се прчите сите со бројки и спецификации ко немате реално искуство што се вели...
ќе речам имав 4 конзоли и можам да кажам дека One S може да се носи и со PS4
само што разлика му е помала популарност како и за нијанса поспор load time
 

Вајкинг

Practice makes perfect
9 јуни 2015
1.275
1.955
Скопје
е добро де, ондак 1079p e...
шо се прчите сите со бројки и спецификации ко немате реално искуство што се вели...
ќе речам имав 4 конзоли и можам да кажам дека One S може да се носи и со PS4
само што разлика му е помала популарност како и за нијанса поспор load time

ти си тој што се прчи со бројки (цената)
 

gloria borger

On your way to fame
10 мај 2018
445
828
херцажа
е добро де, ондак 1079p e...
шо се прчите сите со бројки и спецификации ко немате реално искуство што се вели...
ќе речам имав 4 конзоли и можам да кажам дека One S може да се носи и со PS4
само што разлика му е помала популарност како и за нијанса поспор load time
Series S не може да се носи со PS5/SX , туку се носи. Ако немаш 120hz телевизор немаш потреба од PS5/SX, истото го добиваш со SS, upscaling-от од 1440p на 4К е одличен и со никаква разлика од нативна 4К, со што ја праи Серија С 4К конзола. И зошто уопште ја праиме споредбава ? Доволно е само да се пишат два три коментари дека цената е смешна, за да не се зафркне некој што не следи цени и готово, џабе ќе ја исправаме кога не се исправа.
 

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
1.274
790
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
абре луѓе и Вие изгледа не следите баш цени...
ете ко што рекоа кај има Series S за 14(15)к па и плус два контролери., па и rechargable

кој купува нека си напрај есап колку ќе го фати со два контролери и што ќе добие за тоа,
па нека си спореди со PS4 PRO моментално што може да се најде па нека си види баби и жаби

а за Вас(па се надевам за некоја година и јас како Вас) што 5-10к не прават разлика
може некој му прават

може ситна корекција ама само со сериозни... И то е ,
ако не иде кај внуци на радост па да се правам и јас ко Вас 10к нема врска од пари !!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.115
Мислења
974.835
Членови
35.420
Најнов член
tiktoksss12
На врв Дно